U16 suvereno opravila s Čehi

Rubrika: Mlajše selekcije

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let se je danes na četrti pripravljalni tekmi pomerila s Češko in visoko zmagala z 80:59. Jutri ob 15.00 se bodo varovanci Dejana Gašparina ponovno srečali s Čehi.

Pripravljalna tekma, U16, 29.7.
SLOVENIJA – Češka 80:59 (26:16, 20:17, 22:17, 12:9)
Slovenija: Samar (5 podaj) in Dušanič (6 skokov) po 12, Karan (5 skokov) in Glas po 9, Duščak 8, Smrekar 7, Radovič in Kmetič po 6, Krmac 5, Babšek Vrečko, Nemanič in Hrovat po 2, Smodiš, Maček.

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let se je danes pomerila na četrti pripravljalni tekmi pred odhodom na evropsko prvenstvo. Slovenci so se po turnirju v Italiji prejšnji konec tedna, danes pomerili s Češko in visoko zmagala z rezultatom 80:59.

Varovanci Dejana Gašparina so odlično odprli tekmo v Slovenj Gradcu, saj so prvo četrtino dobili z desetimi točkami razlike, že v prvem delu tekme pa so dosegli 26 točk. Z dobro igro so Slovenci nadaljevali tudi v drugi četrtini in ob polčasu je semafor kazal 46:33 v slovensko korist.

Tudi v nadaljevanju srečanja so bili slovenski košarkarji boljši nasprotniki na parketu in prednost je do konca tekme narasla na 21 točk.

Najboljša strelce slovenske reprezentance sta bila Maj Dušanič in Žiga Samar z 12 točkami, Gregor Glas in Marko Karan pa sta jih vsak dodala po devet.

Slovence čakajo pred odhodom na evropsko prvenstvo še tri pripravljalne tekme. Že jutri se bodo Slovenci ponovno srečali s Čehi, nato pa sledita še dve tekmi proti Bosni in Hercegovini.

Izjava glavnega trenerja Dejana Gašparina:
“Čestitke fantom za zmago. Na trenutke igra zgleda super, sedaj pa moramo trenutke sestaviti v celoto. Nekaj časa še imamo, verjamem in vem, da smo na pravi poti.