U16: Slovenija za 7. mesto

Rubrika: Reprezentanca

Moška kadetska reprezentanca je morala na evropskem prvenstvu divizije B, priznati pomoč tudi Gruziji, ki je Slovenijo premagala z 71:64. Varovanci Dejana Čikića bodo tako v nedeljo, ob 12.45 po slovenskem času, nastopili na tekmi za končno sedmo mesto.

EP U16, B divizija, za mesta od 5. do 8.
Slovenija –  GRUZIJA 64:71 (13:17, 19:21, 19:17, 13:16)
Slovenija: Radovič 5, Andolšek Heine 3, Škedelj 12 (5 skokov), Klavžar 11, Šuša 4, Kralj 12, Klanjšček 3, Tomažič, Dragan 6 (9 skokov), Mlakar 8 (7 skokov), Šćekić, Janežič.
Gruzija: Kirimeli 5 (9 podaj, 5 skokov), Pertala, Metskhvarishvili, Kavtaradze, Chechelashvili 8, Alavidze 3, Bitadze 8 (9 skokov), Tavkhelidze, Gaphrindashvili 2, Janelidze 16 (6 skokov), Pipia 25 (5 skokov), Mamaladze 4 (6 skokov).

Slovenska moška kadetska reprezentanca je na evropskem prvenstvu divizije B, doživela tretji zaporedni poraz. Od naših je bila z 71:64 močnejša Gruzija, Slovenija pa bo tako v nedeljo odigrala tekmo za sedmo mesto na letošnjem prvenstvu.

Po 12 točk sta pri slovenski reprezentanci dosegla David Kralj in Miha Škedelj, ki je v statistiko vpisal še pet skokov, dvomestno število točk pa je z 11, dosegel tudi Nejc Klavžar.

Slovenija je hitro povedla, toda Gruzinci so še pred koncem prvih petih minut tekme prevzeli vodstvo, ki so ga nato držali vse do zadnje četrtine, v kateri je našim uspelo izid poravnati na 59. Sledilo je bežanje gruzijske reprezentance, Slovenci pa so Gruzince stalno lovili, in nazadnje priključek ujeli pri 62:62, nato pa je Gruzija tekmo zaključila z delnim izidom 9:2, in tekmo dobila z 71:64.

Našim tako preostane le še tekma za končno sedmo mesto, ki bo na sporedu v nedeljo, ob 12.45, po slovenskem času.