U16: Polom kadetov

Rubrika: Reprezentanca

Moška kadetska reprezentanca je v drugem kolu četrtfinalne skupine E, doživela drugi zaporedni poraz, ki je bil na žalost usoden za uvrstitev naših v polfinale prvenstva, s tem pa so končane tudi sanje varovancev Dejana Čikića o uvrstitvi v divizijo A. Poljska je bila, kljub odlični borbi Slovencev v drugem polčasu, enostavno predober nasprotnik, in je slavila zmago s 70:64.

EP U16, B divizija, drugi del, 2. krog, 13.8.
Slovenija – POLJSKA 64:70 (17:18, 8:21, 20:18, 19:13)
Slovenija: Radovič 4, Andolšek Heine 1, Škedelj 1, Klavžar 5 (8 skokov), Šuša 3, Kralj 25 (6 skokov), Klanjšček, Tomažič, Dragan 7 (9 skokov), Mlakar 12, Šćekić, Janežič 6.
Poljska: Saczewski 3, Pluta 11, Kolenda 4, Zagorski, Golek, Wilczek 19, Chrabota 9 (8 skokov), Nowakowski 2, S. Wojcik 8, Makowski 10 (9 skokov), Bogucki 4, J. Wojcik.

Moška kadetska reprezentanca je ostala brez polfinala in bo tako tudi v letu 2016 evropsko prvensto igrala v diviziji B. Na tekmi drugega kola v četrtfinalni skupini E, je bila od čete Dejana Čikića močnejša Poljska, ki je kljub odlični borbi Slovencev v drugem polčasu, slavila zmago s 70:64.

S 25 točkami in šestimi skoki je bil v naši reprezentanci najboljši posameznik David Kralj, sledil pa mu je Matevž Mlakar, ki je vknjižil 12 točk.

Izenačena prva četrtina, v kateri so naši za nekaj trenutkov tudi prešli v vodstvo (15:14), je sprva kazala na to, da bomo priča tekmi z dvema enakovrednima nasprotnikoma, toda v drugi četrtini se je Poljakom odprlo. Tako so se v naslednjih 12 minutah igre, z delnim izidom 28:10, oddaljili na 42:25. Toda Slovenija se ni predala in prednost poljske reprezentance se je začela počasi topiti, po treh minutah igre v zadnji četrtini pa je zanašala le še osem točk (60:52).

Z dobro igro so naši nadaljevali in pet minut pred koncem tekme je semafor kazal le še 54:60 v korist Poljske, v zadnjih dveh minutah pa se je našim še dvakrat uspelo približati na šest točk razlike, toda Poljaki so bili tokrat enostavno predobri. David Kralj je 20 sekund pred koncem, Slovenijo še približal na 64:69 toda Makowski je s prostim metom potrdil zmago Poljske.

Zanimivo, Slovenija je imela boljši met iz igre (36-odstoten, 23/64), od Poljske (34-odstoten, 23/67), dobila pa je tudi skok (46:43), a na žalost so si naši privoščili preveč napak. Izgubili so kar 19 žog, iz katerih so Poljaki dosegli 20 točk.

Matevž Mlakar, igralec moške reprezentance U16:
“Tekmo smo pričeli z veliko vnemo, tako v obrambi, kot tudi v napadu, vendar smo kljub temu naredili veliko nespametnih napak, ki so nasprotniku omogočile neovirane mete iz razdalje. To je bilo še posebej vidno v drugi četrtini, ko so nam Poljaki ušli že na 14 točk razlike. Ob polčasu smo se dogovorili, da poskušamo čim hitreje zmanjšati razliko, vendar nam to, kljub naši borbeni igri, ni  uspevalo, saj smo pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali za več kot 10 točk. Nato smo se v zadnji četrtini postopoma približevali, kar pa na koncu vseeno ni bilo dovolj za zmago. Sedaj nas čakata še tekmi za razvrstitev do petega do osmega mesta. Naš cilj je končati prvenstvo na petem mestu, za kar se bomo maksimalno potrudili.”