U16: Kadeti po drami premagali tudi Čehe

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška kadetska reprezentanca nadaljuje z nizom zmag na evropskem prvenstvu divizije B! Na zadnji sobotni tekmi so varovanci Dejana Čikića, po podaljšku, s 75:70, premagali Češko. Naši so zdaj sami na vrhu lestvice predtekmovalne skupine B, na treh tekmah pa Slovenci še niso okusili grenkobe poraza.

EP U16, B divizija, 3. krog, 8.8.
SLOVENIJA – Češka 75:70 (19:16, 15:7, 17:18, 15:25, 9:4)*
Slovenija: Radovič 6, Andolšek Heine 2, Škedelj 13 (5 skokov), Klavžar 4, Šuša 4 (6 skokov), Kralj 15 (7 skokov), Klanjšček 2, Tomažič, Dragan 13 (8 skokov), Mlakar 11 (6 skokov), Šćekić 3, Janežič 2.
Norveška: Vycha 11 (8 skokov), Karlovsky, Krejci 9, Sigmund, Slavik 7 (7 skokov), Pluhar, Farsky 6, Bzonek 2, Mraz 14, Kacer, Havlik 19, Mikyska 2.
*Po podaljšku.

Slovenija na evropskem prvenstvu divizije B v Sofiji ostaja neporažena! Naša reprezentanca je na tekmi tretjega kola predtekmovanja po podaljšku strla odpor Češke, in se veselila zmage s 75:70. Najboljši slovenski strelec je bil s 15 točkami David Kralj, dodal pa je še sedem skokov.

Dvomestno število točk so pri Sloveniji dosegli še Miha Škedelj (13), Nik Dragan (13) in Matevž Mlakar (11).

Slovenska reprezentanca je imela večino tekme vodstvo v svojih rokah. Češka je prvič zagrozila na začetku drugega polčasa, ko se je približala na 38:40, toda naši so odgovorili z delnim izidom 17:2, in pobegnili na 55:42.

Toda češka reprezentanca ni nameravala vreči puške v koruzo – z odlično igro v zadnjih petih minutah tekme je manj kot tri minute pred koncem, razliko zmanjšala na -3 (59:62). Še bolj so Čehi zagrozili 38 sekund pred koncem, ko je semafor kazal 65:63 v korist Slovencev, razliko pa je z enim zadetim prostim metom povečal Nik Dragan, toda sledil je šok – trojka Češke 16 sekund pred koncem, in izenačenje rezultata na 66! Ob zaključku rednega dela je imel Dragan priložnost, da Sloveniji s trojko priigra zmago, a žoga ni našla cilja.

7:0

V dodatnih petih minutah so varovanci Dejana Čikića stvari postavili na svoje mesto, dosegli prvih sedem točk podaljška, in tekmo na koncu dobili s 75:70.

Toda Slovenci časa za odmor na tem prvenstvu preprosto nimajo – že v nedeljo, ob 15. uri, naše čaka tekma četrtega kola predtekmovanja, nasprotnica pa bo naša severna soseda, Avstrija.

David Kralj, igralec moške reprezentance U16:
“Začetek tekme, ki je najbolj pomemben, smo odprli agresivno, tako v obrambi kot v napadu, ter podobno nadaljevali v večjem delu srečanja. V drugi polovici tekme, predvsem v zaključku zadnje četrtine, smo popustili v obrambi in dobili nekaj lahkih košev. Vseeno smo obdržali koncentracijo in tako zasluženo dobili podaljšek. Čestitam celotni ekipi za borbenost.”