U16: Kadeti gladko prek Irske

Rubrika: Reprezentanca

Moška kadetska reprezentanca je našla pravi recept za uspeh, in še naprej ostaja neporažena na evropskem prvenstvu divizije B v bolgarski Sofiji! Slovenci so na zadnji tekmi prvega dela prvenstva visoko, z 92:61, premagali Irsko, in bodo tako med osem najboljših reprezentanc potovali iz najboljšega izhodišča iz skupine B.

EP U16, B divizija, 5. krog, 10.8.
SLOVENIJA – Irska 92:61 (18:11, 23:16, 24:17, 27:17)
Slovenija: Radovič 2, Andolšek Heine 2 (5 podaj), Škedelj 9, Klavžar 5 (7 podaj), Šuša 10 (8 skokov), Kralj 6, Klanjšček 13, Tomažič 9, Dragan 7 (10 skokov), Mlakar 16 (9 skokov), Šćekić 8, Janežič 5.
Irska: Ring 7, Drummond 4 (5 podaj), Daly 11, Heaphy, O’Reilly 4, Donoghue, Jenkins 7 (5 podaj), Murphy 12, Nulty 5, Whoriskey 3, Murray 4, Chandler 4.

Tudi Irce

Slovenska moška kadetska reprezentanca je prvi del evropskega prvenstva divizije B, zaključila s popolnim izkupičkom. Naši so tako na peti tekmi zabeležili peto zaporedno zmago – na ponedeljkovi zgodnji popoldanski tekmi so varovanci Dejana Čikića premagali Irsko, z 92:61, in tako še drugo zaporedno tekmo dobili z več kot 30 točkami razlike.

Pri naši reprezentanci so se vsi igralci vpisali med strelce, največ točk, 16, pa je dosegel Matevž Mlakar, ki je v statistiko vpisal tudi devet skokov. Maks Klanjšček je vknjižil 13 točk, Nikolas Šuša pa 10 točk in osem skokov. Blizu dvojnemu dvojčku je bil Nik Dragan, ki je zbral deset skokov, dosegel pa sedem točk.

Niso se zmedli

Že po prvi četrtini, ki so jo naši dobili z 18:11, se je videlo, da želi slovenska reprezentanca tudi zadnjo tekmo predtekmovanja zaključiti z zmago. Irci so bili nevarno blizu le v drugi četrtini, pri 31:24 in 35:27, toda to slovenskih fantov ni zmedlo. V tretji četrtini se je razlika prvič dvignila nad 20 točk (59:37), ob tem pa Irska v tem delu igre kar tri minute ni dosegla točke. Razlika je do konca tekme le še naraščala, Slovenija pa je tekmo na koncu dobila z 31 točkami naskoka (92:61).

Nemanja Šćekić, igralec moške reprezentance U16:
“Pred tekmo smo se dogovorili, da bomo igrali čvrsto. Tega se na začetku tekme nismo držali, zato so bili Irci kar nekaj časa rezultatsko blizu nas. V drugem polčasu smo se zbrali ter nasprotniku nismo dopuščali lahke igre v napadu. Tako smo igrali vse do zadnje minute in na koncu zmagali. Čeprav smo zmagali, bi se lahko bolje pokazali v vseh pogledih. Z ekipo smo neporaženi končali prvi del evropskega prvenstva. Zdaj nas čaka en dan počitka in regeneracije, nato pa drugi del prvenstva, katerega vsi nestrpno in samozavestno čakamo.”