U16: Izgubljene žoge usodne za kadete, jutri popravni izpit

Rubrika: Reprezentanca

Slovenija je na evropskem prvenstvu divizije B za kadete, na šesti tekmi doživela prvi poraz. Od naših je bila z 72:68 boljša Slovaška, Slovenci pa so tako drugi del prvenstva začeli s porazom. Že v četrtek bodo naši znova stopili na parket, čaka pa jih obračun s Poljsko.

EP U16, B divizija, 2. del, 1. krog, 12.8.
SLOVAŠKA – Slovenija 72:68 (16:16, 23:18, 16:15, 17:19)

Slovenija: Radovič 8, Andolšek Heine, Škedelj 4 (5 skokov), Klavžar 7 (5 podaj), Šuša, Kralj 21, Klanjšček 6, Tomažič, Dragan 13 (14 skokov), Mlakar 9, Šćekić, Janežič (6 skokov).

Slovaška: Majercak, Ondrus 7, Kubala 2, Hebibi 21 (5 podaj), Havel, Javorsky 22, Mokran, Zeliznak 11, Magdolen 1, Matych, Bizub 6 (6 skokov), Kadasi 2 (8 skokov).

2007_u16
Kadeti prvič poraženi (foto: Kzs.si)

Moška kadetska reprezentanca je na šesti tekmi evropskega prvenstva divizije B, prvi v četrtfinalni skupini E, doživela prvi poraz na prvenstvu. Od naše, je bila z 72:68 boljša reprezentanca Slovaške. Nova preizkušnja čaka varovance Dejana Čikića že v četrtek, ko se bo Slovenija pomerila s Poljsko. Našo reprezentanco so pokopale predvsem izgubljene žoge – na koncu so jih Slovenci izgubili kar 25.

Sprva je bil dvoboj izenačen, v drugi četrtini pa so se Slovaki po nekaj uspešnih akcijah oddaljili, in vodstvo držali do konca tekme. Sredi tretjega dela igre je Slovaška povedla z 12 točkami razlike (51:49), toda naši se niso predali. Z dobro igro v obrambi so tako v zadnjih minutah četrtine, in na začetku zadnje, nekoliko razorožili slovaško reprezentanco, ki štiri minute ni dosegla točke, Slovenci pa so se približali na 52:55 in 55:58, minuto pred koncem pa še na 65:70, toda slovaška reprezentanca je bila tokrat enostavno premočna, in za preobrat je zmanjkalo športne sreče in časa. Hebibi je ob zaključku tekme s prostimi meti le še potrdil zmago Slovaške, z 72:68.