U16 do zmage, selektor okrcal igralce

S pripravljalnimi tekmami na evropsko prvenstvo divizije A so danes začeli tudi reprezentanti Slovenije do 16 let. Na turnirju v Italiji so Slovenci ugnali Črnogorce s 75:71. Jutri se bodo varovanci Dejana Gašparina pomerili še z Italijo, v nedeljo pa z Grčijo.

Pripravljalna tekma, 21.7.
SLOVENIJA – Črna Gora 75:71 (14:20, 18:18, 18:18, 25:15)
Slovenija: Radovič (6 skokov) in Glas po 21, Dušanič (5 skokov) in Samar (5 skokov) po 8, Karan 6 (6 skokov), Nemanič 4, Benič (5 skokov) in Copot po 3, Hrovat 1, Smrekar, Gavrič, Duščak.

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je danes odigrala prvo pripravljalno tekmo na evropsko prvenstvo divizije B, ki bo potekalo v Podgorici med 11. in 19 avgustom. Slovenci se trenutno mudijo na turnirju v Italiji, kjer so danes ugnali reprezentanco Črne gore z rezultatom 75:71.

Slovenci so tekmo začeli v postavi Radovič, Smrekar, Glas, Karan in Samar. Srečanje so bolje odprli Črnogorci, ki so prvo četrtino dobili z rezultatom 20:14. V drugi in tretji četrtini sta bili moštvi povsem izenačeni, kar je pomenilo, da so imeli črnogorski košarkarji pred zadnjimi desetimi minutami obračuna, šest točk prednosti. V zadnjem delu tekme so varovanci Dejana Gašparina dohiteli nasprotnike in se zasluženo veselili prve zmage v pripravljalnem obdobju.

Rok Radovič in Gregor Glas sta dosegla več kot polovico slovenskih točk, oba sta v statistiko vpisala 21 točk, Radovič je temu dosežku dodal še šest skokov. Maj Dušanič in Žiga Samar sta dosegla po osem točk.

Slovenija se bo jutri na turnirju v Italiji pomerila še z domačini, v nedeljo pa jih čaka še obračun z Grčijo. Slovenska reprezentanca se bo na evropskem prvenstvu od 11. do 19. avgusta v Črni gori v skupinskem delu pomerila z reprezentancami Finske, Nemčije in Turčije.

Izjava glavnega trenerja Dejana Gašparina:
Odigrali smo prvo pripravljalno tekmo. Naša igra je še daleč od tega, kar si želimo. Edino pozitivno kar lahko izpostavim, je srčnost in borbenost večine igralcev, nekateri pa morajo še dojeti, kaj pomeni zastopati barve svoje države. Tako v obrambi kot v napadu imamo še veliko rezerv na katerih moramo delati. Ta turnir bomo izkoristili, da se igralci začutijo med sabo ter da se ustvari prava reprezentančna klima, ki bo zagotovo dobra popotnica za prvenstvo. Čestitke generaciji za prvo reprezentančno zmago.