U16: Čikić pohvalil fante za napredek, cilj je bila A divizija

Rubrika: Reprezentanca

Moška kadetska reprezentanca je evropsko prvenstvo divizije B v Sofiji zaključila z zmago, in tako osvojila končno sedmo mesto. Naši so, po odlični zadnji četrtini, z 69:58, premagali Nizozemsko, in prvenstvo zaključili s šestimi zmagami in tremi porazi.

EP U16, B divizija, tekma za 7. mesto, 16.8.
SLOVENIJA – Nizozemska 69:58 (22:12, 7:17, 12:12, 28:17)
Slovenija: Radovič 5, Andolšek Heine 2, Škedelj 7, Klavžar 15, Šuša 6, Kralj 7, Klanjšček 12, Tomažič 10 (5 skokov), Dragan, Mlakar 1, Šćekić, Janežič 4.
Nizozemska: van der Vuurst de Vries 9 (8 podaj, 7 skokov), van Heukelom 5, Oude Aarninkhof 3, Fritz 4, Mast, Bouwer 11, de Graaf 6, Onuoha, Poulina 12, Pomstra, Lemke 8, Raji.

Selektor Dejan Čikić (foto: Kzs.si)

Slovenska moška kadetska reprezentanca je na zadnji tekmi evropskega prvenstva divizije B, z odlično igro v zadnji četrtini, v kateri je dosegla kar 28 točk, iztržila zmago nad Nizozemci, z 69:58, in na ta način osvojila končno sedmo mesto. Slovenci so na prvenstvu na devetih tekmah zmagali šestkrat, izgubili pa trikrat.

Na tekmi z Nizozemsko se je izkazal Nejc Klavžar, s 15 točkami, 12 jih je dodal Maks Klanjšček, Tim Tomažič pa je v statistiko vpisal deset točk in pet skokov.

Tekma med Slovenijo in Nizozemsko je dokazala, da je košarka resnično igra delnih izidov. Najprej so naši tekmo odprli z nizom 20:8, pobegnili na 26:12, Nizozemci pa so se ob koncu prvega polčasa vrnili v igro po neverjetnem nizu 15 zaporednih točk. Ekipi sta na glavni odmor odšli poravnani na 29, v tretji četrtini sta se izmenjavali v vodstvu, in edino prav je bilo, da se v zadnji četrtini vse začne znova. Semafor v dvorani je namreč pred odločilnimi desetimi minutami kazal rezultat 41:41.

V zadnjem delu igre so se igralci slovenske reprezentance zbrali, in po tem, ko je Nizozemska povedla s 47:46, tekmo obrnili v svojo korist z delnim izidom 13:4, pobegnili na 59:51, dvoboj pa nato le še mirno pripeljali do konca, in prvenstvo zaključili z zmago. z 69:58.

Dejan Čikić, glavni trener moške reprezentance U16:
“Za nami je zelo obsežen reprezentančni program. Ob košarkarskih vsebinah smo igralcem želeli postaviti čim boljše reprezentančne temelje. Kljub temu, da nam je rezultatski cilj, uvrstitev v A divizijo, spodletel, smo z opravljenim programom lahko zadovoljni. Igralci so naredili velik napredek, zato jih lahko samo pohvalim in vsem želim, da pridobljene izkušnje izkoristijo za nadaljnji napredek. Zahvalil bi se vsem sodelavcem iz strokovnega štaba, saj je vsak dodajal velik doprinos k našemu programu.”

Nejc Klavžar, kapetan moške reprezentance U16:
“Tekmo za sedmo mesto smo odprli z veliko želje, borbenosti in agresije, kar je bilo tudi glavno navodilo za to tekmo. Sredi druge četrtine smo že vodili za 15 točk, a so nas Nizozemci do polčasa ujeli. Tekma se je nadaljevala zelo izenačeno, a smo jo na koncu z nekaj dobrimi obrambami mirno pripeljali do konca in do zaslužene zmage. Prvenstvo smo tako zaključili na sedmem mestu. Naš skupni cilj je bil sicer uvrstitev v A divizijo, vendar nam je morda zmanjkalo nekaj sreče in zbranosti na ključnih tekmah. Kljub temu smo zadovoljni zaključili prvenstvo, saj je za nami mesec in pol trdega dela, kjer smo pridobili veliko izkušenj in novega znanja. Za to se tudi zahvaljujemo trenerskemu štabu, ki je vseskozi opravljal odlično delo in nas iz tekme v tekmo dobro pripravljal.”