Poraženi (nikoli manj točk Latviji), a med žive vrnili Jako Blažiča

Rubrika: EuroBasket 2015

Po zmagi slovenske moške članske reprezentance proti Poljski (98:97) je sledil poraz proti gostiteljem turnirja in ene izmed skupin EuroBasketa 2015 Latviji (66:72). Najboljši strelec tudi tokrat Zoran Dragić (14).

To je bil v sedmi medsebojni tekmi šele drugi poraz Slovenije, ki pa še nikoli ni dosegla tako malo točk proti Latvijcem.

2707_zdovc_01
Poraz Slovenije (foto: Kzs.si)

Pripravljalna tekma, 9.8.
LATVIJA – Slovenija 72:66 (23:10, 16:22, 16:19, 17:15)
Latvija:
Mejeris 3, Bertans 16, Timma 8 (7 skokov, 5 podaj), Rozitis 9, Vecvagars 5, Šelakovs 4, Karlis 5, Peiners 19 (5 skokov), Meiers 3, Jakovičs, Laksa, Vilde.
Slovenija: Joksimović 5, Rupnik 3, Prepelič 5, Blažič 8 (5 skokov), Nikolić 4, Dragić 14, Balažić 5, Mahkovic, Dimec 5, Omić 10 (11 skokov), Klobučar, Slokar 7.

Slab uvod

Slovenija je slabo odigrala uvodnih 15 minut (po prvi četrtini celo 23:10), po katerih je zaostajala 34:22. do konca polčasa so varovanci Jureta Zdovca skoraj prepolovili zaostanek (39:32).

Naši so tekmo začeli s postavo Nebojša Joksimović, Zoran Dragić, Mitja Nikolić, Jure Balažić in Alen Omić

Blažič za 1. vodstvo

V 33. minuti je Slovenija po trojki Jake Blažiča (na Baltiku mu je steklo tudi v napadu, v obrambi pa je tako ali tako več kot korekten) prvič povedla – 58:55. Za tem so pobudo spret prevzeli domačini in ušli na 64:61. Naši so prišli na 64:63, temu je sledila minuta odmora na zahtevo Zdovca. S trojko Betransa so domačini vnovič povedli za 4 (69:65), naslednjega napada pa Slovenija ni izkoristila. To je drugi poraz Slovenije v petih pripravljalnih tekmah.