Twitter: Zoran Dragić pohvalil soigralce, Bogdanović opozarjal na Makedonce

Rubrika: EuroBasket 2015

Uporabniki družabnih omrežij še naprej, brez odmora sledijo vsemu dogajanju na letošnjem EuroBasketu. Spodaj si lahko ogledaš nekaj zanimivih objav, povezanih s četrtim dnem evropskega prvenstva.

Cedi Osman, igralec turške reprezentance, je bil v torek najboljši turški strelec na tekmi z Nemčijo. Star je le 20 let.

Zaza Pachulia in giannis antetokounmpo, nekdanja soigralca pri Milwaukee Bucksih, sta pred tekmo med Grčijo in Gruzijo, še okrepila prijateljske vezi.

Po tekmi odsotnosti zaradi blažjega pretresa možganov, se je na parket vrnil hrvaški zvezdnik Bojan Bogadanović, in napovedal težko tekmo proti Makedoniji.

Turčija se je nad Nemci na drugi torkovi tekmi skupine B, znesla že v prvi četrtini, ki jo je dobila s kar 20 točkami razlike. Razlog? V skupini B, so poleg Nemčije in Turčije, še Srbija, Italija, Španija in Islandija.

Prvi polčas tekme med Italijani in Španci, se je prezgodaj zaključil za italijanskega igralca, Daniela Hacketta, ki je nerodno pristal na komolcu. Vse skupaj je zakrivil Felipe Reyes, ki je odrinil Danila Gallinarija, ta pa je Hacketta nerodno spodnesel. Hackett se je kasneje vrnil na italijansko klop.

Rudy Fernandez že od nekdaj slovi kot nekoliko “umazan” igralec. To je potrdil tudi na torkovi tekmi z Italijo.

Pregled igre bisera hrvaške košarke, Daria Šarića, je neverjeten.

#junaki so v torek premagali Nizozemsko, potem, ko so bolje zaigrali v drugi polovici zadnje četrtine, na koncu pa slavili zmago z 81:74.

Nad zmago proti Nizozemski je bil navdušen tudi Zoran Dragić, ki je bil glavni razlog, da so Slovenci v končnici tekme izvlekli zmago.

Slovenija je po prvem polčasu vodila že z 12 točkami razlike, a v tretji četrtini dopustila, da se Nizozemci povsem približajo. Radijec Andrej Karoli, pravi, da bo na FIBO naslovil pismo z zahtevkom po skrajšanju igralnega časa.

Prve minute na letošnjem EuroBasketu, je proti Nizozemski na parketu prebil Sašo Zagorac.

Za najlepšo potezo tekme Slovenija : Nizozemska, pa je zagotovo poskrbel Jaka Klobučar.