Turčija: Zdovc sredi Carigrada šokiral Obradovića in Fenerbahče!

Rubrika: Evropske ligeNaši na tujem

Po Anadolu Efesu, ki ga je Gaziantep ugnal v uvodnem kolu turškega prvenstva, je tokrat Jure Zdovc presenetil še najtrofejnešega trenerja v Evropi Željka Obradovića in senzacionalno sredi Carigrada premagal Fenerbahče s 70:66.

Američana dosegla 51 točk

Zdovčevi varovanci so po prvem polčasu sicer zaostajali za tri točke, toda v drugem, ki so ga dobili z 42:35, so prišli do preobrata in ene največjih zmag v zgodovini kluba. Blestela je ameriška branilska naveza Paul Harris in Cory Higgins, saj je skupaj dosegla kar 51 točk, dodala pa še 14 skokov. Lažje poškodovani Domen Lorbek tudi tokrat ni stopil na parket. Za poražence je Ogus Savaš dosegel 21 točk, Nemanja Bjelica se je izkazal z dvojnim dvojčkom 14 točk in 11 skokov.

Gaziantep v naslednjem kolu čaka nov zveneč nasprotnik Bešiktaš, proti kateremu bi z novo zmago nadaljevali pravljičen začetek letošnje sezone. Trenutno si z Darussafako, Karsiyako in Selcukom delijo prvo mesto na prvenstveni lestvici.

Vidmar pri 17+7+4

Darussafaka je v gosteh ugnala moštvo TED Kolejlijer ob izdatnem učinku Gašperja Vidmarja. Ljubljančan je 17 točkam dodal še 7 skokov in 4 podaje. Ambiciozno moštvo je tako zabeležilo še drugo zmago. V neposrednem dvoboju sta se pomerila Usak in Istanbul BSB, kar pomeni, da smo na položaju krilnega centra gledali dvoboj Mihe Zupana in Jureta Balažiča. Dolenjec je bil na koncu srečnejši, saj so gostje slavili z 71:66, pa čeprav je dosegel točko manj od Zupana.

Turško državno prvenstvo, 2. kolo

Fenerbahče – GAZIANTEP 66:70 (10:10, 21:18, 19:25, 16:17)
(Savaš 21, Bjelica 14 in 11 skokov; Harris 26 in 9 skokov, Higgins 25)

SELCUK – Tofaš 88:81 (23:17, 18:19, 23:24, 24:21)
(Williams 22, DeVries 21; Wood 27, Geyik 14)

Edirne – PINAR KARSIYAKA 69:91 (18:27, 16:20, 18:23, 10:21)
(Brackins 19, Athinaiou in Williams po 12; Dixon 16, Sonsirma 15)

TED Kolejlijer – DARUSSAFAKA 70:82 (16:27, 12:12, 21:19, 20:24)
(Tucker 24, Plisnić 15; Shurna 18, Vidmar 17, 7 skokov in 4 podaje v 21 minutah)

Usak – ISTANBUL BSB 66:71 (13:18, 12:17, 12:12, 29:24)
(Buckner 14, Carter 13, … Zupan 7; Stepheson in Wright 15, … Balažič 6)

BEŠIKTAŠ – Türk Telekom 76:59 (17:13, 20:15, 15:16, 24:15)
(Armstrong 16, Broekhoff 14; McCauley in Raković po 12)

ANADOLU EFES – Trabzonspor 70:66 (18:22, 18:15, 14:13, 20:16)