TURČIJA: Zdovc, Lorbek in Lakovič premagali še enega evroligaša

Rubrika: Naši na tujem

Na zadnji tekmi 24. kola turškega državnega prvenstva je “slovenski” Gaziantep s 76:64 premagal Galatasaray. Izdaten delež sta k novemu uspehu v borbi za končnico z 12 oziroma 11 točkami prispevala Domen Lorbek in Jaka Lakovič. Jure Zdovc je tako postal edini trener v Turčiji, ki mu je na kolena uspelo spraviti tri evroligaše – Fenerbahče, Anadolu Efes in zdaj še Galatasaray.

Moštvo Gaziantepa je z zmago zadržalo stik z mesti, ki vodijo v končnico. Do zmage proti Galatasarayju se je dokopalo v zadnji četrtini tekme, pred katero so sicer gostje za točko vodili. Zdovčeva ima polovičen izkupiček na 24 tekmah, kot tudi osmo-uvrščeni Banvit in sedmi Konyasport.

Z zmagama se v tem kolu lahko pohvalita še Saša Vujačić (9 točk) in Jure Balažić (6) katerih Istanbul je tesno slavil na gostovanju pri Turk Telekomu z 89:88. Tudi ambiciozni novinec bi se z dobrim zaključkom prvenstva lahko vmešal v boj za končnico.

Nekoliko lažje delo je imela tretje-uvrščena Darušafaka, ki je z 8 točkami in 6 skoki Gašperja Vidmarja premagala Tofaš, Ušak pa ni uspel preseneti favoriziranega in vodilnega Fenerbahčeja. Miha Zupan je dosegel 6 točk.

Prvenstvo Turčije, 24. kolo

Ponedeljek, 30. marec:
GAZIANTEP – Galatasaray 76:64
(Ružić 14, Lorbek 12, 3 skoki in 3 podaje v 30 minutah, Lakovič 11, skok in 3 podaje v 25 minutah; Güler 16)

Nedelja, 29. marec:
Turk Telekom – ISTANBUL BSB 88:89
(Roll 24, Johnson 17; Jenkins 27, Wright 21, … Vujačić 9, 2 skoka in 6 podaj v 34 minutah, Balažić 6, 4 skoki in podaja v 29 minutah)

FENERBAHČE – Ušak 89:75
(Bogdanović 15, Erden 13; Warren 16, Buckner 14, … Zupan 6 in 4 skoki v 23 minutah)

ANADOLU EFES – Banvit 89:83
TORKU KONYASPORT – Eksisehir 92:89