TUR: Pinar po podaljšku z zmago nad Fenerbahčejem bližje finalu

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji Pinar Karsiyake so na krilih izjemnih navijačev še drugič v treh tekmah premagali udeleženca evroligaškega zaključnega turnirja (84:83) in bi si z zmago v enem izmed naslednjih dveh srečanjih priložnost priigrati presenetljiv finale.

Bobby Dixon je ponovno odlično vodil napad Pinarja

Da je bila mera veselja še toliko večja, so domači opravili z Fenerbahčejem po podaljšku. Pinar je imel niti igre vso tekmo v svojih rokah. Nekaj več prednosti si je priigral v drugi četrtini in jo vzdrževal vse do zadnjih treh minut pred koncem, ko je gostom uspel dokončen priključek, s katerim so izsilili dodatnih 5 minut igralnega časa. Vseeno tesna zmaga ob koncu Pinarja, a glede na potek celotnega srečanja, še kako zaslužena.

Naslednja tekma se ponovno igra v Karsyaki in ob morebitnem zmagoslavju domače ekipe ostanejo Željko Obradović in druščina brez tako željene lovorike državnega prvenstva.

MVP evroligaškega tekmovanja Nemanja Bjelica je tekmo končal brez vpisane točke in s petimi osebnimi napakami.