Tudi s slabšo predstavo boljši od Velike Britanije

Rubrika: Reprezentanca

Moška članska reprezentanca je v Stožicah na Telemachovem spektaklu zabeležila šesto zaporedno zmago v letošnjem pripravljalnem obdobju. Izbranci Igorja Kokoškova so bili s z 92:80 boljši od Velike Britanije. Kar pet igralcev v slovenskem dresu je doseglo dvomestno število točk.

Telemachov spektakel, pripravljalna tekma, 20.8.
SLOVENIJA – Velika Britanija 92:80 (24:20, 24:23, 23:21, 21:16)
Slovenija:
G. Dragić 2 (13 podaj, 7 skokov), Z. Dragić 21 (8 skokov), Murić 13 (7 skokov), Prepelič 16, Vidmar 12, Blažič 13, Čančar 3, Dimec, Klobučar 4, Lapornik, Morina, Omić 5 (6 skokov), Rebec, Zagorac 3.

Deset dni pred uvodno tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo je slovenska reprezentanca odigrala šesto od osmih prijateljskih tekem v pripravah. Velika Britanija se je dostojno upirala, tako da je Slovenija na koncu vpisala drugo najbolj tesno zmago v teh pripravah. Ob stoodstotnem izkupičku zmag ima Slovenija trenutno skupno koš razliko + 176.

Za zaprtimi vrati

Do konca priprav bodo izbranci selektorja Igorja Kokoškova – kot kaže bo vseh štirinajst igralcev držal v ekipi do konca meseca – odigrali še tri tekme. V torek se bodo najprej z Makedonijo pomerili za zaprtimi vrati dvorane Tabor v Mariboru, nato se bodo naslednji dan proti istemu tekmecu predstavili še pred publiko, naslednjo soboto pa jih v Stožicah čaka Črna gora.

Kvalifikacije bo Slovenija igrala od 31. avgusta do 17. septembra. Najprej bo gostila Kosovo, nato odšla na gostovanje v Bolgarijo, prvi krog pa bo zaključila doma z Ukrajino.

Nihanja

Igra Slovenije je tudi v Stožicah, kjer se je zbralo približno 2500 gledalcev, precej nihala. Začetna peterka z bratoma Dragić, Klemnom Prepeličem, Edom Murićem in Gašperjem Vidmarjem je nekajkrat naredila razliko, ki pa je njihovim menjavam ni uspelo zadržati. Igor Kokoškov je večkrat položaj reševal z udarno postavo. Sredi druge četrtine, ko je Velika Britanija za trenutek povedla s 36:35, so Goran Dragić in druščina odgovorili z 9:0, na začetku drugega polčasa je ista postava prišla do 58:45, dokončno pa tekmec pokleknil v zadnji četrtini, ko je Slovenija zmogla toliko energije in motivacije, da je prišla do navidez suverene zmage.

Pet slovenskih igralcev je imelo dvomestno število točk. Največ jih je zbral Zoran Dragić – 21, 8 skokov (met iz igre 8:12), s 16 mu je sledil Klemen Prepelič, po 13 sta jih dosegla Edo Murić in Jaka Blažič, dvanajst pa Gašper Vidmar. Goran Dragić ni bil razpoložen za koš, je pa zato lepo razigraval soigralce. Zbral je kar 13 podaj ter imel ob tem še sedem skokov.