Tudi razigrani Robertson ni zmogel rešiti Heliosa

Rubrika: Evropske lige

Domžalski košarkarji s porazom v Litvi končujejo svojo evropsko avanturo. V 6. krogu pokala Fiba Cup jih je s 86:77 ugnal domači Pieno Zvaigzdes, ki je s to zmago napredoval v naslednji krog. Gostom ni pomagala niti dobra igra Američana Hugha Robertsona (19 točk, 11 skokov). Helios Sunsi se bodo zdaj fokusirali na domačo in srednjeevropsko sceno (Sixt Alpe Adria Cup).

Pokal Fiba Cup, 6. krog, 1.12.
PIENO ZVAIGZDES – Helios Suns 86:77 (28:22, 14:21, 20:12, 24:22)
Helios Suns: Čakarun 16, Močnik 4, Korošec 4, Gorjanc 4, Zagorac 9, Atanackovič 3, Lelić 18 (5 podaj), Robertson 19 (11 skokov), Vončina 4.

V tretji četrtini so gostje s serijo 11:2 zaostanek 42:45 spreobrnili v vodstvo 53:47, prednosti pa do konca tekme pa niso več izpustili iz rok. Helios je ob koncu tretje četrtine prišel na 62:57, za več pa tokrat vrsta trenerja Gašperja Okorna ni bila sposobna.