Tudi Laščanom je uspelo

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji Zlatoroga iz Laškega so zadnji polfinalisti Pokala Sixt Alpe Adria. Na povratni tekmi četrtfinala so zasedbo Traiskirchen Lions ugnali z 62:53 in tako nadoknadili šest točk zaostanka, ki so si jih nabrali na prvi tekmi pred tednom dni v Avstriji.

Pred tem so se med najboljše štiri zasedbe že prebile ekipe Helios Suns, ki brani naslov, slovaškega MBK Komarna in Rogaške.

Zbrani gledalci v Laškem so v prvem polčasu spremljali sila izenačen obračun. Ekipi sta se večkrat izmenjali v vodstvu, še najbolj pa se je uspelo oddaljiti Zlatorogu. Ta je trikrat ušel na +4 (23:19, 27:23), zadnjič ob koncu 19. minute, ko je Miloš Miljković zadel za 29:25, do odhoda na odmor pa so košarkarji iz Traiskirchna zaostanek uspeli prepoloviti (29:27).

Izbranci Aleša Pipana, ki so v prvih 20 minutah zadevali z manj kot 30-odstotno natančnostjo (met iz igre 10:34), v igri pa jih je obdržalo 11 skokov v napadu, so po vrnitvi na igrišče tekmecem dopustili vodstvo z 31:29, nato pa vajeti igre prevzeli v svoje roke. Z delnim nizom 12:2 so ušli na 10 točk naskoka (43:33), vse do konca tekme pa se nato gostom ni uspelo približati na razliko, ki bi ogrožala napredovanje podprvakov omenjenega tekmovanja.

Zlatorog je na tekmi še kako pogrešal ostrostrelca Jana Špana, ki si po poškodbi očesa na tekmi Lige Nova KBM v Podčetrtku še ni opomogel. Ob njegovi odsotnosti je Nejc Barič prispeval 15 točk in štiri podaje, 13 točk je ob osmih skokih dodal Ramo Rizvić, Igor Tratnik pa se je zaustavil pri 12 točkah, 11 skokih in sedmih podajah.

Naslednji preizkus Laščane čaka to soboto. V domači dvorani bodo na tekmi državnega prvenstva ob 19. uri gostili škofjeloški LTH Castings.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Pričakoval sem takšno tekmo. Obračun smo odigrali brez Jana Špana, ki si je na zadnji prvenstveni tekmi precej hudo poškodoval oko in tako imeli še manjšo rotacijo igralcev kot sicer. V obrambi smo bili solidni, medtem ko nam napad ni stekel. Igra ni bila tekoča, nismo se mogli sprostiti in tako bili nenatančni pri metih, ki jih sicer zadevamo. Z gosti iz Avstrije smo se mučili vse do konca, a najbolj pomembni sta zmaga in uvrstitev v polfinale.”

Nejc Barič, košarkar Zlatoroga Laškega:
“Po pričakovanjih je bila tekma težka. Lovili smo zaostanek šestih točk. Osredotočeni smo bili na igro v obrambi in delo dobro opravili, medtem ko nam je v napadu manjkalo nekoliko osredotočenosti. A na koncu je pomembno le, da smo si priborili napredovanje v polfinale.”

Pokal Sixt Alpe Adria, četrtfinale, 2. tekma, 8.2.
ZLATOROG LAŠKO – Traiskirchen Lions 62:53 (16:16, 13:11, 18:11, 15:15)
Zlatorog Laško: Tratnik 12 (11 skokov, 7 podaj), Ledl 6, Krušič 8, Rizvić 13 (8 skokov), Barič 15 (4 podaje), Kobić, Durnik, Tomažič, Miljković 8 (10 skokov), Špan, Rubinštejn, Mulaomerović.
Traiskirchen Lions: Aryee, Rosecker, memčić, Güttl 7, Lanator, Danek 4 (6 podaj), Vay 11 (8 skokov), F. Trmal 6, Drašković 16 (7 skokov), M. Trmal 2, Ilić, Detrick 7.