Tudi Krka v polfinalu

Rubrika: Pokal Spar

Na povratni tekmi četrtfinala Pokala Spar smo dobili še zadnjega udeleženca zaključnega turnirja četverice, ki bo ta vikend potekal v Športni dvorani Domžale. Zmage se je veselila ekipa Krke, ki je še drugič v tem četrtfinalnem dvoboju ugnala Sixt Primorsko. Novomeščani se bodo v polfinalu pomerili s Hopsi, na drugem polfinalnem dvoboju pa se bosta srečala Union Olimpija in Zlatorog.

Erjon Kastrati je izkoristil ponujeno minutažo (foto: Kzs.si)

Pokal Spar, četrtfinale, 2. tekma, 16.2.
KRKA – Sixt Primorska 68:63 (21:14, 15:15, 17:14, 15:20)
Kastrati 15 (8 skokov), Curry jr. in Čebular po 11; Sanadze 18 (6 skokov), Radulović 14, Zupan 8

polfinale, 18.2
Zlatorog – Union Olimpija (18.00)
Hopsi – Krka (20.30)

V Novem mestu smo danes spremljali še zadnji četrtfinalni obračun letošnjega Pokala Spar, za mesto na zaključnem turnirju četverice pa sta se pomerila domača Krka in Sixt Primorska. Novomeščani, ki so na včerajšnji prvi tekmi prišli do zmage s točko razlike, so slavili tudi nocoj, tokrat z rezultatom 68:63.

Uvodne minute so potekale ob agresivni igri obeh moštev, sredi prve četrtine pa so novomeški košarkarji prvič pobegnili na šest točk prednosti, okrog te razlike pa se je tudi v nadaljevanju prve in druge četrtine gibal rezultat na današnji tekmi.

Poizkusi primorske zasedbe, da bi se v nadaljevanju približala in rezultat obrnila v svojo prid, niso bili uspešni. Krka se je namreč vseskozi dobro branila, tekmecem pa po treh četrtinah dopustila le 43 točk, pred zadnjimi desetimi minutami so domači denimo že imeli prednost desetih točk. Uvod v sklepni del tekme je nato precej bolje znova uspel gostiteljem, ki so z delno serijo 8:0 v prvih dveh minutah zadnje četrtine precej pobegnili Sixt Primorski. Gostje so se nato znova malce približali, vseeno pa je Krka z zbrano igro tekmo mirno pripeljala do konca in se tako veselila druge zmage v tem četrtfinalnem dvoboju.

Krka se bo v polfinalu Pokala Spar pomerila s Hopsi.

Najboljši strelec pri Novomeščanih je bil Erjon Kastrati, ki je dosegel petnajst točk, po enajst sta jih dodala Curry in Čebular. Duda Sanadze je pri Sixt Primorski dosegel osemnajst točk, štirinajst jih je dodal Radulović.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Dejan Mihevc, Krka:
Čestitam svojim fantom za zmago in uvrstitev na zaključni turnir. Tekmo smo dobili predvsem zaradi moštvene igre in visokega ritma v obrambi. Pomembna je bila le zmaga. Imeli smo vzpone in padce, še posebej pri +18 v zadnji četrtini smo padli. Tega si v pokalnih tekmah ne smemo dovoliti, a je vse skupaj zaradi visokega ritma igre tudi razumljivo. Fantje so dali res vse od sebe in zasluženo smo zmagali.

Aleksander Sekulič, Sixt Primorska:
Ponosen sem na fante, ki so v zadnjih dveh dneh odigrali dve dobri tekmi. Žal se ni izšlo po naših željah, da bi napredovali v polfinale pokalnega tekmovanja. Smo pa pokazali določene kvalitete in karakter, kar je vzpodbudno pred nadaljevanjem prvenstva. Krka je danes stavila na fizično moč, kjer žal nismo bili konkurenčni. Glave gor, mi bomo delali naprej in verjamem, da bo ta ekipa samo še boljša.