Tudi Golden State z (novo) metlo v finalu konference

Tako kot Cleveland je tudi Golden State na začetku letošnje končnice še brez poraza. Prvič v zgodovini kluba so v finale zahodne konference napredovali brez poraza in vse bolj se zdi, da nas še tretjič zapored čaka finale Cleveland – Golden State.

Prvič po letu 1989 in Los Angeles Lakersih in Detroit Pistonsih se je zgodilo, da sta dve ekipi zmagali v prvih dveh krogih končnice, pri čemer se je leta 1989 igralo še na tri zmage v prvem krogu.

Igralci Utaha so na četrti tekmi poskušali preložiti svoj odhod na dopust, vendar na tekmi niso vodili niti enkrat, kar se je zgodilo tretjič v seriji, skupno pa so Bojevniki vodili 173 minut od 192 odigranih. Že po prvi četrtini so Bojevniki vodili za 22 točk in več kot približanje na osem točk na polčasu Jazzerjem ni uspelo.

Draymond Green je dosegel tretjega trojnega dvojčka v končnici, dosegel je 17 točk, 10 skokov in 11 asistenc. Najboljši strelec je bil Steph Curry, dosegel je 30 točk, od tega 4 trojke, Klay Thompson je končal pri 21, Kevin Durant pa pri 18-ih točkah.

Pri domačinih je Gordon Hayward dosegel 25 točk, Shelvin Mack, ki je v prvi peterki zamenjal poškodovanega Georga Hilla, ki je manjkal še na tretji tekmi v seriji, je dosegel 18 točk.

Bojevniki so še vedno brez svojega prvega trenerja Steva Kerra zaradi poškodbe hrbta, ekipo vodi njegov pomočnik Mike Brown.

Košarkarji Golden State-a zdaj čakajo zmagovalca serije San Antonio – Houston, kjer je izid v seriji poravnan na 2:2.