Tudi 25 točk Škerbeca premalo za Rebca in soigralce

V Ligi Nova KBM je bilo v petek na sporedu zaostalo srečanje 16. kola, v katerem sta se pomerila Portorož in LTH Castings. Do zmage so s tremi točkami razlike prišli Škofjeločani, ki so še drugič v tej sezoni ugnali Primorce. Preostale tekme 16. kola so bile na sporedu januarja.

Liga Nova KBM, 16. krog, zaostala tekma, 17.2.
Portorož – LTH CASTINGS 78:81 (16:26, 26:15, 12:21, 24:19)
Škerbec 25 (10 skokov), Cvetičanin 13 (8 skokov), Borse in Radanovič (10 skokov) po 12; Rebec 18 (7 skokov), Sajevic 15, Grubelič in Grum (5 skokov) po 11.

V Portorožu sta se v zaostali tekmi 16. kola Lige Nova KBM pomerili ekipi, ki sta do zdaj zmagali le po enkrat. Domači košarkarji so na zmago čakali vse od 2. novembra, ko so doma premagali Terme Olima Podčetrtek. V nič kaj boljšem položaju pa niso bili gostje iz Škofje Loke, ki so do svoje edine zmage v državnem prvenstvu prišli tri dni pozneje, potem ko so doma premagali Portorožane, ki so jih, predvsem po zaslugi natančnega meta za tri točke, premagali še drugič.

Škofjeločani, ki so na domačem igrišču Portorož premagali s 15 točkami razlike, so bolje začeli prvo četrtino, v kateri so s trojkami Grubeliča in Rebca povedli s 6:0, nato pa so prednost z novo trojko Grubeliča povečali na devet točk (11:2). Tudi po izteku prvih desetih minut so imeli bili v boljšem položaju, toda v nadaljevanju prvega polčasa so se prebudili tudi domači košarkarji, ki so gostom preprečili čiste mete za tri točke, v njihovih vrstah pa se je razigral Tim Škerbec, s trojko Andraža Rogelje pa so tik pred odhodom na odmor prvič na tekmi povedli (42:41).

Portoroški košarkarji so na začetku drugega polčasa po uspešnem metu za tri točke Aleksa Cvetičanina še zadnjič na tekmi vodili (49:46), v nadaljevanju pa so bili spet boljši gostje, ki so s košem Jana Rebca v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo osmih točk (62:54). Domači so s točkami Škerbca še držali korak s škofjeloško ekipo, vendar sta Boris Bošnjak in Rebec poskrbela, da do preobrata ni prišlo, čeprav je pet sekund pred koncem tekme Žiga Bahor domačo ekipo popeljal do točke zaostanka. Vse upe domače ekipe je z uspešno izvedenima metoma pokopal Grega Sajovic.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Jan Rebec z 18 točkami, izkazal se je tudi s sedmimi skoki, v domači ekipi je Tim Škerbec dosegel 25 točk, imel pa je tudi deset skokov.

Portorožani bodo svojo naslednjo tekmo v državnem prvenstvu igrali v gosteh pri Krki, tekma bo na sporedu v nedeljo, 26. februarja, dan prej pa bodo Škofjeločani v gorenjskem derbiju gostili Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Konstantin Subotič, trener Portoroža:
“V izenačenem nadaljevanju tekme je zmagala ekipa, ki je v končnici naredila manj napak in izkoristila vse naše pomanjkljivosti. Čestitke ekipi LTH Castings za zasluženo zmago in mojim fantom za borbo.”