Trije obračuni odločeni v zadnjih sekundah, poškodba prvega strelca lige

Ponoči so bila v najmočnejši košarkarski ligi odigrana štiri srečanja, od katerih so se kar tri končala z manj kot petimi točkami razlike.

Najbolj napet je bil obračun v Los Angelesu, kjer je Oklahoma, kljub novi izjemni predstavi Westbrooka morala priznati premoč letos prerojenim Jezernikom. Moštvi sta dobili vsako po dve četrtini in bili povsem blizu do 5 sekund pred koncem obračuna, ko so gosti vodili s 108:109. Takrat je Young zadel met za tri točke in svoje moštvo popeljal do zmage s 111:109. Oklahoma je imela prek Westbrooka 2,9 sekunde pred koncem možnost za zmago, a je najboljši igralec obračuna zgrešil met za tri točka in tako je Oklahoma doživela drugi zaporedni poraz ter je z 8 porazi in 7 zmagami izenačena prav z Jezerniki.

Nič manj zanimivo ni bilo v Portlandu, kjer so Knicksi slavili po novi odlični predstavi Porzingisa, ki je 31 skokom dodal še 9 podaj. Tudi na tem obračunu sta si ekipi razelili po dve četrtini in bili v zadnji povsem blizu še pol minute pred koncem obračuna (103:105), nakar je Rose 6.8 sekund pred koncev s samostojno akcijo potrdi še drugo zaporedno zmago. Saša Vujačić tokrat ni stopil na parket.

Prosti meti so odločili tekmo med Chicagom in Denverjem. Potem, ko so Bullsi prvo četrtino dobili z 12 točkami razlike (31:19), so igralci Denverja uspeli za prav toliko točk dobiti drugo četrtino (29:41). Sledila je četrtina, ki so jo za 2 točki dobili igralci Denverja, kar se je na koncu izkazalo za ključno, saj sta v zadnji četrtini obe moštvi dosegli po 19 točk. Bi se pa obračun lahko končal tudi drugače, a so bili v zaključku bolj zbrani domačini. Barton je namreč 9.5 sekunde pred koncem obračuna, pri izzidu 107:107 izkoristil prekršek Wadea in s prostima metoma povišal na 107:109. Canaan je nato na drugi strani poizkušal z metom za tri točke a ni bil uspešen, po skoku Farieda pa so imeli domači po prekršu Butlerja na voljo dva prosta meta, a je Gallinari zadel le enega in tako postavil končni izzid 107:110.

Edino prepričljivo zmago so tokrat dosegli igralci New Orleansa, a je bila to zmaga z grenkim priokusom, saj se je lažje poškodoval prvi zvezdnik Anthony Davis. Najboljši strelec lige je v prvi četrtini utrpel udarec v koleno, potem ko se med lovljenjem žoge zaletel v sedišča ob parketu. Davis je tako izpustil celoten prvi polčas in se vrnil šele v zadnji četrtini. Dodatni pregledi bodo pokazali ali gre za kaj hujšega.