Triglavanke zanesljivo zadržale drugo mesto po prvem delu

V soboto se je zaključil prvi del državnega prvenstva za košarkarice. Na derbiju 10. kola sta se pomerili zasedbi Grosupljega in kranjskega Triglava. Slednji je tudi v gosteh ugnal tekmice z Dolenjske, potem ko je bil boljši s 64:61. V drugi del, ki se začenja v soboto, 6. februarja, se tako podaja z drugega mesta.

Triglavanke

Obe ekipi sta se na tekmo podali z dobro popotnico, saj sta med tednom dobro odigrali tekmi v ženski regionalni ligi. Grosupeljčanke so na prvi tekmi razigravanja za razvrstitev od 7. do 10 mesta ugnale Athlete Celje s 73:72, medtem ko so Triglavanke res da s 55:63 klonile na gostovanju proti Budućnosti, a zasedbi, ki velja za eno glavnih favoritinj za končni naslov v omenjenem tekmovanju, nudile izvrsten odpor.

Kljub naporni poti v in iz Podgorice, kamor je gorenjska zasedba potovala z avtobusom, so očitno Triglavanke uspele ohraniti več svežine. Z nizom 9:0 so ob koncu pete minute tekme vodile s 4:13, prednost pa nato do konca niso več izpustile iz rok. Grosupeljčanke so resneje zapretile šele v sami končnici tekme. Anja Klavžar, s 15 točkami najboljša v svoji ekipi, je dolenjskega prvoligaša pred začetkom zadnje minute približala na 61:63. Za tem je Maruša Seničar, ki je po četrtkovi tekmi jadranske lige še drugič vknjižila dvojnega dvojčka (10 točk, 11 skokov, 4 podaje), zadela prosti met, zadnja napada Grosupeljčank pa je z ukradenima žogama zaključila kranjska kapetanka Živa Zdolšek (10 točk, 12 skokov, 6 prid. žog).

“Po zahtevnem gostovanju v Podgorici so igralke odigrale še eno dobro tekmo. Veseli me, da smo kljub nekaterim poškodbam in boleznim dobro reagirali in dosegli zasluženo zmago za katero igralkam čestitam,” je po tekmi dejal kranjski trener Gašper Sluga.

Prvo mesto po prvem delu zasedajo košarkarice Athlete Celja. Aktualne slovenske prvakinje so v zadnjem kolu še v drugo ugnale Mariborčanke, ki so tudi to pot nudile dostojen odpor, na koncu pa klonile s 68:77.

1. SKL ZA ŽENSKE, 10. KOLO:

Sobota, 30. januarja:

GROSUPLJE :  TRIGLAV 61:64 (9:16, 19:19, 14:13, 19:16)
Klavžar 15, Gabrijel 14; Seničar 11 (10 skokov, 4 podaje), Jesenšek in Zdolšek (12 skokov, 6 prid. žog) po 10.

STATISTIKA

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Tekmo smo začeli na zelo zanimiv način, z nekimi meti, ki niso bili del našega dogovora. To se nam je nato poznalo skozi celoten prvi polčas. Med odmorom smo se zbrali, začeli igrati ena na ena in se nasprotnicam približali. Imeli smo tudi napade za izenačenje in zmago, a se ni izšlo. Čestitke Triglavu za zmago. Mislim, da so tekmo odločili naši meti izpod koša, pri katerih nismo bili ovirani.

Gašper Sluga, trener Triglava:
Po zahtevnem gostovanju v Podgorici so igralke odigrale še eno dobro tekmo. Veseli me, da smo kljub nekaterim poškodbam in boleznim dobro reagirali in dosegli zasluženo zmago za katero igralkam čestitam.

ATHLETE CELJE : MARIBOR 77:68 (21:19, 22:12, 19:19, 15:18)
Marić 15 (8 skokov), Prezelj 14; Cvijanovič 21, Drozg 15 (7 skokov).

STATISTIKA

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Potek tekme smo kontrolirali od prve, do zadnje minute. Od nasprotnic se nam ni uspelo odlepiti, a smo zasluženo zmagali. Čestitke Mariborčankam za dobro tekmo.”

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Moram reči, da sem zadovoljen s pristopom in učinkom vseh igralk naše ekipe, ki so stopile na parket. Sem in tja smo v igri imeli nekaj panike, izgubili kakšno žogo, a važno je, da se tekmic nismo ustrašili in tekmo odigrali, kot da favoritinje niso one. Končni rezultat je za nas zelo dober.

DOMŽALE : ODEJA 20:0