Triglavanke premočne za Kraljevo

Košarkarice kranjskega Triglava so v Ligi WABA zabeležile še tretjo zmago. V domači dvorani so z 68:53 porazile Kraljevo. S 23 točkami se je v dresu gostiteljic izkazala Rebeka Abramovič.

1509_abramovic
Rebeka Abramovič v reprezentančni formi (foto: Kzs.si)

Liga WABA, 5. krog, 10.11.
TRIGLAV – Kraljevo 68:53 (14:11, 22:13, 18:15, 14:14)
(Abramovič 23, Zdolšek 12 (10 skokov); Katić in Šerić po 10)

Kranjčanke so bile vseskozi boljše tekmice, tako da so zasluženo prišle do nove zmage v mednarodni košarkarski ligi WABA. Prvo dvomestno prednost na tej tekmi so si varovanke Bojana Lazića priigrale sredi druge četrtine, ko so gostujoči koš polnile predvsem kapetanka Živa Zdolšek, Rebeka Abramovič in Sandra Jevtović. Triglavanke so dobro krenile tudi v drugi polčas, nato pa je sledil manjši padec v igri. Gostujoče košarkarice so ob začetku zadnje četrtine naredile delni izid 10:0 in se tako približale na le pet točk zaostanka. Z metom za tri točke je njihovo serijo prekinila Urška Žibert, Kranjčanke pa so nato tekmo mirno pripeljale do konca. Pri Triglavu sta se najbolj izkazali Rebeka Abramovič, ki je dosegla 23 točk, in kapetanka Živa Zdolšek, ki je 12 točkam dodala 10 skokov.

V prihodnjem kolu, ki bo na sporedu 30. novembra, bodo kranjske košarkarice gostovale pri Partizanu.