Triglavanke po uvodni četrtini postavile stvari na svoje mesto

Košarkarice Triglava so se v državnem prvenstvu razveselile šestega uspeha. Na gostovanju v Mariboru so po izenačeni uvodni četrtini, ki so jo domačinke dobile s 17:16, prestavile v višjo prestavo in na koncu slavile zmago s 75:55.

1skl
(foto: KZS)

Ženski prvoligaš iz Kranja je bil v zadnjem obdobju izmed vseh sodelujočih ekip tekmovalno najbolj obremenjen. V pokalnem tekmovanju je slavil zmago na obeh tekmah 2. kroga proti Jasmin Sport Lediti in se prebil na finalni turnir, z dvema porazoma proti Budućnosti in Kvarnerju pa je bil manj uspešen na prvih dveh tekmah Superlige MŽRKL, kjer tekmuje med najboljšo šesterico ženskih zasedb na Jadranu. Povsem obratno pred- in ponovoletno obdobje minilo za Mariborčanke, ki so zadnjo uradno tekmo odigrale pred skoraj mesecem dni, 23. decembra proti Domžalam, in tako imele precej več časa za počitek.

Ta jim je v prvih 10 minutah dobro del, saj so držale niti igre v svojih rokah, že na začetku drugega dela pa so favorizirane Triglavanke preobrnile potek srečanja. Z nizom 9:0 so povedle s 25:17, tekmicam pa nato niso več pustile poleg. Pri domačinkah je bila Martina Dover z 10 točkami edina v svoji ekipi z dvomestnim številom točk, medtem ko sta bili na drugi strani s 15. oziroma 14. točkami najuspešnejši Manca Jelenc in Živa Zdolšek. Slednja je ob tem ujela še 12 odbitih žog.

“Lahko bi se bolje upirali, a nismo imeli svojega dne. Morda smo bili nekoliko preplašeni, saj v zadnjem obdobju nismo imeli tekem, na tej tekmi pa ne prave kontrole. Daljši premor je na nas vplival negativno. Nasprotnice so bile boljše pri skoku, ob tem pa smo pri agresivnejši obrambi po celotnem igrišču izgubili nekaj žog. Končna razlika je tako realna,je po koncu tekme razloga za poraz izpostavil mariborski trener Sergej Ravnikar, medtem ko je njegov stanovski kolega Gašper Sluga po tekmi pohvalil svoje igralke za dobro igro in obenem opozoril, da se morajo z mislimi že osredotočiti na četrtkovo tekmo Superlige, ko v dvorano na Planini prihaja bosanski prvak Čelik iz Zenice.

Na drugi tekmi sta se še tretjič zapored v zadnjih 10 dneh srečali zasedbi Domžal in Athlete Celja. Podobno kot v pokalnem tekmovanju, kjer so Celjanke napredovale na finalni turnir najboljše četverice z dvema zmagama in razliko +99 med danimi in prejetimi točkami, tudi tokrat presenečenja ni bilo. Domžalčanke so se sicer v zadnjih treh četrtinah upirale veliko bolje, a večino možnosti zapravile že po uvodnih 10 minutah, ko so aktualne državne in pokalne prvakinje vodile z 8:21.

Do konca prvega dela državnega prvenstva za košarkarice ostajata dve koli. V 9. kolu, v soboto (23. 1.), bo Triglav gostil Domžale, Grosupeljčanke pa odhajajo na gostovanje v štajersko prestolnico.

1. SKL ZA ŽENSKE, 8. KOLO:

Sobota, 16. januarja:

Maribor : TRIGLAV 55:75 (17:16, 6:16, 11:21, 21:22)
Dover 10, Drozg (7 skokov) in Cvijanovič po 8; Jelenc 15, Zdolšek 14 (12 skokov).

STATISTIKA

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Lahko bi se bolje upirali, a nismo imeli svojega dne. Morda smo bili nekoliko preplašeni, saj v zadnjem obdobju nismo imeli tekem, na tej tekmi pa ne prave kontrole. Daljši premor je na nas vplival negativno. Nasprotnice so bile boljše pri skoku, ob tem pa smo pri agresivnejši obrambi po celotnem igrišču izgubili nekaj žog. Končna razlika je tako realna.

Gašper Sluga, trener Triglava:
“Kar nekaj stvari na tej tekmi je bilo dobrih, kar me veseli. Igralkam čestitam za povsem zasluženo zmago. Misli moramo hitro preusmeriti na četrtkovo tekmo jadranske lige, ko v Kranj prihaja Čelik iz Zenice.”

Domžale : ATHLETE CELJE 57:78 (8:21, 14:18, 20:17, 15:22)
Stefanoski 12, Ilievski 11; Jakovina 17 (8 skokov), Marić 14.

STATISTIKA

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Čestitke Celjankam za zasluženo zmago. Po dveh visokih porazih je bila tekma psihološko težka za nas in verjetno tudi za nasprotnice. Kljub preveč napakam smo prikazali več kot pred tednom dni, kar je dobro.”

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Rezultat je odraz trenutnega stanja v ekipi. Čestitke ekipi Domžal za prikazano igro.”

GROSUPLJE : ODEJA 20:0