Triglavankam veliki skalp Bolgark, ki so imele smolo s poškodbami

Triglavanke so na zadnjem srečanju sezone v Ligi WABA premagale zasedbo vodilne Montane (68:59). Kranjčanke so že v prvem polčasu nakazale, da si želijo tekmovanje v mednarodnem tekmovanju zaključiti z zmago.

Liga WABA, drugi del, 8. krog, 9.3.
TRIGLAV – Montana 68:59 (18:12, 24:19, 13:13, 13:15)
(Zdolšek 17 (6 skokov), Kalušić 16, Žibert 10; Dimitrova 14)

Bolgarke so vodile zgolj v uvodnih minutah, prednost Gorenjk pa je v drugem polčasu zgolj dvakrat padla pod mejo desetih točk. Na koncu so varovanke Bojana Lazića prišle do zmage z rezultatom 68:59. Najboljša strelka tekme je bila Živa Zdolšek, ki je dosegla 17 točk, pri gostjah pa jih je Dimitrova dosegla 14.

Izjavi po tekmi:

Živa Zdolšek, kapetanka Triglava: »Danes smo odigrale čvrsto in agresivno tekmo proti prvouvrščeni ekipi lige. Vesele smo, da smo WABA ligo zaključile z zmago pred domačimi gledalci. To bo zanesljivo dobra vzpodbuda za zaključek domačega prvenstva. Čestitam soigralkam za zmago.«

Stefan Mihaylov, trener Montane 2003: »Čestitke Triglavu za zasluženo zmago. Nismo bili dovolj zbrani in borbeni, kot bi morali biti. Upam, da poškodbi Šarenakapove in Ivanove nista težje naravein da bosta pripravljeni za Final-Four.«