Triglav slavil zmago v Celju

V torek in sredo se je nadaljevalo tekmovanje v mednarodni regionalni ligi WABA. Tokratno kolo je bilo za ljubitelje slovenske košarke še posebej zanimivo, saj je bil na sporedu slovenski derbi. V Celju so do zmage prišle gostje iz Kranja, ki so bile boljše z rezultatom 61:60.

Liga WABA, drugi del, 5. krog, 15.2.
Athlete Celje – TRIGLAV 60:61 (13:10, 16:23, 19:11, 12:17)
Prezelj 16, Evans 12 (18 skokov), Marić in Ocvirk (9 skokov) po 8; Zdolšek 16, Meden 15 (5 podaj), Žibert 10.

V Celju smo spremljali zelo zanimiv obračun slovenskih ekip, ki nastopata v mednarodni ligi WABA. Po dramatični končnici so do zmage prišle košarkarice Triglava, ki so v tako imenovani Superligi (ligi za prvaka) prišle do četrte zmage in skočile na peto mesto prvenstvene lestvice. Celjanke po porazu ostajajo na četrtem mestu, z lepimi možnostmi, da se uvrstijo na zaključni turnir četverice.

Srečanje v Celju so bolje odprle košarkarice Celja, ki so si v prvi četrtini priigrale tri točke prednosti. V drugi četrtini so pobudo prevzele Kranjčanke, ki so na odmor odšle s prednostjo štirih točk. Uvod v drugi polčas so znova boljše odigrale domačinke, ki so pred zadnjimi desetimi minutami vodile s štirimi točkami prednosti. V zadnji četrtini so Celjanke povedle s šestimi točkami prednsoti, Kranjčankam pa je uspelo prednost hitro izničiti in z delnim izidom 7:0 preiti v vodstvo. Tri minute do konca srečanja je zelo pomemben met za tri točke zadela Urška Žibert ter poskrbela za vodstvo Triglava za dve točki. Nato je sledil skoraj triminutni strelski mrk, ki ga je devet sekund do konca tekme prekinila Živa Zdolšek (zadet proti met za +3). Z dvema zadetima prostima metoma je nato razliko znižala Larisa Ocvirk, na drugi strani pa je bila dvakrat izza črte prostih metov natančna Žibertova. V zadnjem napadu je Annamaria Prezelj zadela neverjeten met za dve točki in zmage so se veselile gostje iz Kranja.

Najboljša strelka domače zasedbe je bila Prezljeva, ki je dosegla 16 točk, pri enakem dosežku je tekmo končala tudi najboljša strelka Kranjčank – Živa Zdolšek.

V naslednjem kolu, ki bo na sporedu prihodnji teden, Kranjčanke pričakujejo Crveno zvezdo (22. 2.), Celjanke pa se v četrtek odpravljajo na gostovanje v Sarajevo (Play Off Ultra).