Triglav premočan za Ilirijo

Po tritedenskem odmoru so se na parket vrnile košarkarice v 1. SKL. Maribor je zmagal na gostovanju na Ježici, Konjičanke so bile boljše od Domžalčank, Athlete Celje pa je visoko ugnal slatniško Janino. V derbiju 11. kola je kranjski Triglav prišel do zmage proti Iliriji.

1.SKL (Ž), 10. krog, 11.1.
Ježica – MARIBOR 52:74 (17:25, 14:19, 7:12, 14:18)
Mlakar 12, Kramžar 9 (8 skokov, 6 prid. žog), Bajrektarević 8; Kuzma in Cvijanovič (5 skokov) po 20, Stergar 8 (7 skokov, 4 prid. žoge).

Mariborčanke so na tekmi proti desetkratnim državnim prvakinjam prišle do sedme zmage v tej sezoni, Ježičanke pa so ob treh zmagah zabeležile šesti poraz. Gostujoče košarkarice so boljše začele srečanje in že po do polčasa vodile s trinajstimi točkami prednosti. Ježičanke so sicer povedle z 2:0, vendar je bilo to edino vodstvo domačink na tem srečanju. Tina Cvijanovič je že v prvem polčasu dosegla 15 točk.

Tudi drugi del srečanja ni prinesel spremembe na igrišču. Prednost Mariborčank je iz minute v minuto rasla, najvišja je bila nekaj trenutkov pred koncem tekme, ko so Štajerke povedle s 23 točkami prednosti. Gostje iz štajerske prestolnice so tekmo dobile z rezultatom 74:52.

Najboljša strelka v dresu Ježice je bila Dora Mlakar, ki je zbrala 12 točk, pri Mariborčankah pa sta Simona Kuzma in Tina Cvijanovič dosegli po 20 točk.

V naslednjem kolu, ki bo na sporedu že v soboto, se bodo Mariborčanke pomerile s Konjičankami, košarkarice Ježice pa so v 12. kolu proste.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Bojan Hladnik, trener Ježice:
“Ekipa Maribora je zasluženo zmagala. Štajerke so znale izkoristiti naše napake in neumnosti, mi pa njihovih ne. Tudi, če bi tekma trajala dalj časa, je ne bi dobili.”

Andrej Kuzma, trener Maribora:
“Glede na to, da nas je pestila bolezen in smo posledično slabo trenirali, moram biti z današnjo predstavo zadovoljen.”

KONJICE – Domžale 70:42 (29:9, 11:8, 16:15, 14:10)
Božičevič 19 (6 skokov), Einfalt 14 (5 skokov), Klančnik 11 (10 skokov, 5 podaj, 5 prid. žog); Molnar 18 (7 skokov, 4 blokade), Mitrić 7, Jurečič 6 (7 skokov).

Konjičanke so tekmo 11. kola proti zadnjeuvrščenim Domžalam začele silovito, povedle z 11:0 in že na prvi dvominutni odmor odšle s prednostjo dvajsetih točk. Domžalčanke, ki jih je včeraj zapustila Eva Stefanoski, ki bo po okrevanju po zlomu gležnja nosila dres Athlete Celja, enostavno niso našle odgovora na igro Konjičank. V drugi četrtini so gostje vzpostavile ravnotežje, vendar so Konjičanke brez večjih težav držale vodstvo. Košarkarice Domžal so v prvem polčasu dosegle zgolj 17 točk.

V drugem polčasu smo videli podobno sliko. Konjičanke so v tretji četrtini povedle z 32 točkami prednosti, Domžalčankam pa je do konca uspelo nekoliko znižati razliko, domače so slavile zmago z rezultatom 70:42. Košarkarice iz Slovenskih Konjic so zabeležile četrto zmago v tej sezoni, Domžalčanke pa ob desetih porazih ostajajo brez zmage.

Najboljša strelka srečanja je bila Živa Božičevič, ki je 19 točkam dodala 6 skokov, pri gostjah pa se je najbolj izkazala Lorena Molnar (18 točk, 7 skokov, 4 blokade).

V soboto bodo Konjičanke gostovale v Mariboru, Domžalčanke pa čaka tekma pri ljubljanski Iliriji.

Stojan Fink, trener Konjic:
“Zadovoljen sem z igro svojih igralk, čeprav je lahko še zmeraj boljše. Pohvalil bi tudi igralke nasprotne ekipe za korektno igro.”

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Čestitke Konjicam za zmago. Pri nas je skoraj pol igralk igralo bolnih in imamo pravo bolnišnico, zato jim ne očitam nič. A ne vem kako bomo premagali viruse do sobote.”

ATHLETE CELJE – Janina 107:39 (16:8, 28:15, 34:8, 29:8)
Gwashavanhu (13 skokov) in Evans (15 skokov) po 22, Prezelj 15; Muhovic 10 (8 skokov), Baloh, Tomić in Đurić (8 podaj) po 7.

Celjanke so v domači dvorani prišle do deset zaporedne zmage v državnem prvenstvu, Janina pa je zabeležila sedmi poraz. Potek srečanja v prvi četrtini ni nakazoval na tako visoko zmago dvanajstkratnih državnih prvakinj. Slatničanke, ki so nastopile brez prvega centra Ive Serdar, so sicer svojo prvo točko dosegle šele v peti minuti srečanja, izgubljale že z 12:1, vendar nato z delnim izidom 5:0 vzpostavile ravnotežje in na prvi odmor odšle z zaostankom osmih točk. Aktualne državne prvakinje so v drugi četrtini povečale svojo prednost in ob polčasu vodile z 21 točkami razlike.

Po odmoru pa je sledila popolna ofenziva Celjank. V drugem polčasu so dosegle kar 63 točk, gostje iz Rogaške Slatine pa zgolj 16. V tretji četrtini Slatničanke kar šest minut niso dosegle koša, medtem ko so jih v tem obdobju Celjanke 19. Domače košarkarice, pri katerih se je po poškodbi uspešno vrnila Annamaria Prezelj, so tekmo med ekipama, ki se bosta pomerili v polfinalu pokalnega tekmovanja, dobile z rezultatom 107:39.

Najboljši strelki v domači zasedbi sta bili Althea Gwashavanhu in Shante Marie Evans, ki sta zbrali po 22 točk in tekmo končali z indeksom 36. Pri gostjah je 10 točk dosegla Tjaša Muhovic.

V 12. kolu se bodo Celjanke pomerile z Grosupeljčankami, Janina pa bo gostovala pri kranjskem Triglavu.

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
“Zaslužena zmaga naše ekipe. Čestitam svojim igralkam za dobro predstavo in gostujočim za fer in pošteno igro.”

Slobodan Rmuš, trener Janine:
“Po pričakovanju so do visoke in zaslužene zmage prišle košarkarice Celja. Mi smo tekmo odigrali oslabljeni pod košem. Nadigrali so nas v vseh košarkarskih elementih in zato jim čestitam.”

Ilirija – TRIGLAV 56:79 (11:24, 15:15, 19:14, 11:26)
Mićunović 24, Klavžar 12 (11 skokov), Macura 9 (15 skokov); Abramovič 22 (9 skokov, 4 prid. žoge), Kalušić (10 skokov) in Zdolšek (11 skokov, 7 podaj) po 14.

Derbi med drugo- in tretjeuvrščeno ekipo državnega prvenstva je pripadel kranjskemu Triglavu, ki se je tako po porazu v prejšnjem kolu vrnil v zmagovalne tirnice. Ilirija je izgubila tretjič v tej sezoni, na tretjem mestu pa so jih z izkupičkom (7:3) ujele košarkarice Maribora.

Prva četrtina je potekala povsem po notah Kranjčank, ki so z delnim izidom 10:0 že po prvih desetih minutah vodile s trinajstimi točkami prednosti. V drugih desetih minutah tekme med ekipama, ki se bosta prav tako kot Athlete Celje in Janina pomerila za vstopnico v finale pokalnega tekmovanja, so se domače košarkarice skušale približati, vendar so Kranjčanke odbile vse poskuse in po prvem polčasu vodile s 13 točkami prednosti.

Ob koncu tretjega dela srečanja so se Ljubljančanke uspele približati na osem točk zaostanka, za preobrat pa jim je nato zmanjkalo moči. Zadnjo četrtino so Kranjčanke začele z delnim izidom 9:0, nato pa prednost do konca še povečale ter zmagale z rezultatom 56:79.

Največ točk je pri ekipi Ilirije, ki je nastopila zgolj s sedmimi igralkam, dosegla Ela Mićunović (24), ki je tako kot Anja Klavžar (12 točk) odigrala vseh 40 minut. Pri Ljubljančankah igralke, ki so tekmo začele na klopi, niso dosegle točke. Pri Kranjčankah je bila najboljša strelka Rebeka Abramovič (22), 14 sta jih dodali Aida Kališić in Živa Zdolšek

V soboto Kranjčanke gostijo Janino, Ilirija pa pričakuje ekipo iz Domžal.

Goran Jovanovič, trener Ilirije:
“Proti favorizirani ekipo smo tri četrtine tekme odigrali zelo korektno, nato pa popustili, saj smo fizično padli. Pokazala se je kakovost Triglava, ki je zasluženo zmagal.

Bojan Lazič, trener Triglava:
“Zelo zgodaj smo prišli v težave z osebnimi napakami visokih igralk. Morali smo reagirati z za nas atipično postavo. Reagirali smo dobro. Čestitke mojim dekletom za zmago.”