Triglav premočan za Ilirijo, Konjice po podaljšku

V prvih dveh srečanjih drugega kola državnega prvenstva za ženske smo videli dva povsem različna obračuna. Kranjski Triglav je proti Iliriji visoko slavil z rezultatom 73:45, Konjičanke pa po podaljšku proti Domžalam (61:58).

Triglavova lekcija

S tekmo med Triglavom in Ilirijo se je začelo drugo kolo državnega prvenstva za ženske. V obračun ekip, ki sta v prvem kolu slavili zmago, so si novi dve točki priigrale košarkarice Triglava. Prvo četrtino so bolje odprle Ljubljančanke, ki so ta del tekme dobile s točko prednosti. Že v drugi četrtini pa smo videli povsem drug obraz domačink, ki so na polčas odšle s prednostjo 12 točk. Po odmoru so aktualne državne podprvakinje nadaljevale z odlično igro. Ilirjanke so v drugem polčasu dosegle zgolj 14 točk. Veliko bolj razigrane so bile domačinke, ki so v tem delu srečanja dosegle 30 točk in slavile z rezultatom 73:45. Pri Gorenjkah je največ točk dosegla Manca Jelenc (13), pri gostjah iz Ljubljane pa Polona Zalar (19).

Podaljšek gostjam

V drugi tekmi dneva sta se pomerili ekipi Domžal in Konjic. To srečanje je bilo veliko bolj izenačeno. Nobena od ekip si v prvih dvajsetih minutah ni priigrala višje prednosti, na odmor pa so boljše volje odšle domačinke z rezultatom 33:29. Tudi v drugih dvajsetih minutah se potek srečanja ni spremenil. V tretji četrtini so gostujoče košarkarice z odlično obrambo Domžalčankam dovolile zgolj šest točk. Ker je bil rezultat po štiridesetih minutah izenačen, je bil na vrsti podaljšek. V dodatnih petih minutah so imele več moči Konjičanke, ki so na koncu tekmo dobile z rezultatom 61:58. Pri domačih je največ točk dosegla Ksenja Mitrić (16), pri zmagovalkah pa Anja Zdovc.

V sredo, 12. oktobra,  bo na sporedu srečanje med Mariborom in Ježico. Tekma med ekipama Athlete Celje in Janina je prestavljena na 23. oktober, tako da bodo košarkarice iz Rogaške Slatine svojo premierno srečanje v prvoligaški druščini odigrale 15. oktobra proti Triglavankam.