Triglav boljši od Konjic, Grosuplje od Domžal

Po dobrih dveh tednih premora se je v soboto nadaljevalo tekmovanje v 1. SKL za ženske. Na zaostalih tekmah prvega kola je Triglav premagal Konjice, Maribor je na domačem parketu izgubil proti Iliriji, Grosuplje je bilo boljše od Domžal. Obračun med Ježico in Cinkarno Celje je bil na sporedu 1. decembra.

1.SKL (Ž), 6.1.

Konjice – TRIGLAV 45:69 (13:12, 18:18, 11:17, 3:22)
Klančnik 14 (12 skokov), Božičevič 9, Einfalt 8; Abramovič 23 (7 skokov, 7 prid. žog), Žibert 14 (8 skokov, 6 prid. žog), Seničar 11 (7 skokov, 7 prid. Žog).

Prvo srečanje državnega prvenstva za ženske v letu 2018 sta odigrali ekipi Konjic in Triglava. V prvem polčasu smo spremljali izenačeno srečanje, v zadnjih desetih minutah pa so Kranjčanke poskrbele, da iz Štajerske odhajajo s polnim izkupičkom.

Konjičanke, ki so na prvi medsebojni tekmi presenetile favorizirano ekipo iz gorenjske prestolnice, so tudi zaostalo srečanje prvega kola začele odločno in dobile uvodno četrtino. Dobri dve minuti do konca prvega polčasa so Konjičanke vodile že za osem točk, v zaključku pa so Kranjčanke prednost Štajerk uspele zmanjšati zgolj na točko.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini, ki so jo državne in pokalne podprvakinje dobile z 22:3. Kranjčanke so zabeležile osmo zmago in se utrdile na drugem mestu, Konjičanke pa so s porazom poravnale razmerje zmag in porazov na pet.

Najboljša igralka tekme je bila Rebeka Abramovič, ki je zbrala še sedem skokov in pridobila sedem žog. Konjiška košarkarica Katja Klančnik je bila z dvojnim dvojčkom (15 točk, 12 skokov) najboljša pri domačinkah.

V 11. kolu Triglav gostuje pri Iliriji, Konjičanke pa v Grosupljem.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Stojan Fink, trener Konjic:
“Čestitke mojim igralkam za prikazano igro v prvih treh četrtinah, v zadnji nas je pa pobralo.”

Ernest Novak, trenerka Triglava:
“Čestitke dekletom za pristop in željo, ki so jo pokazale. Po pričakovanjih je bilo to težko gostovanje, vendar smo odigrali kot ekipa in zasluženo zmagali.”

Maribor – AKSON ILIRIJA 68:81 (23:24, 13:24, 24:14, 8:19)
Cvijanovič 19, Škobalj 14, Pukl 12 (6 skokov); Stergar 22 (11 skokov), Mičunović 20 (9 skokov), Draganič 14

Košarkarice Ilirije z zmago v Mariboru ostajajo na tretjem mestu prvenstvene lestvice, medtem ko so Štajerke padle na šesto pozicijo. Po izenačenem uvodu so do prve občutne prednosti prišle Ljubljančanke, ki so ob začetku tretje četrtine vodile že s šestnajstimi točkami.

To pa ni ustavilo domačih košarkaric, ki so do konca tretjega dela tekme naredile delni rezultat 21:5 in izid poravnale na 60. Lovljenje nasprotnika pa je terjalo svoj davek, saj je varovankam Žige Ravnikarja zmanjkalo moči za zadnjih deset minut. V tem delu so dosegle le še osem točk, Ljubljančanke pa 19. Ilirija je zmagala z rezultatom 81:68.

Pri ekipi Maribora je 19 točk dosegla Tina Cvijanovič, pri Iliriji, ki je zanesljivo dobila skok (41:31) pa je Ela Stergar tekmo zaključila z dvojnim dvojčkom (22 točk in 11 skokov), 20 točk je dodala njena soimenjakinja Mičunović.

Ilirija prihodnji teden gosti ekipo drugouvrščenega Triglava, v Mariboru pa bo gostovala še druga ljubljanska ekipa Ježica.

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
“Čestitam ekipi Ilirije za zasluženo zmago. Mislim, da smo bili v prvem polčasu preslabi v obrambi, da bi bili lahko bližje uspehu.”

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
“Čestitke mojim dekletom za zasluženo zmago. Čeprav smo tekmo odigrali oslabljeni, smo se držali načrta in bili vseh štirideset minut borbeni, zbrani ter motivirani. To nam je na koncu prineslo zasluženo zmago.”

GROSUPLJE – Domžale 65:45 (24:14, 21:14, 11:7, 9:10)
Goršič 11 (10 skokov), Mehle 9, Kenda in Debeljak po 8; Tajher 12, Saad Herrera 11 (5 prid. žog), Ocvirk 8.

Kot zadnje so zaostalo tekmo prvega kola 1. SKL za ženske odigrale Grosupeljčanke in Domžalčanke. Na tekmi med ekipama, ki sta med tednom izpadli iz pokalnega tekmovanja, so do zanesljive zmage prišle varovanke Slavka Duščaka. Dolenjke so se s peto zmago v sezoni na lestvici izenačile na četrtem mestu z ekipo Konjic in imajo po desetih srečanjih enako bero zmag in porazov. Domžalčanke tudi po desetem srečanju ostajajo brez zmage.

Že na začetku tekme so domače košarkarice pokazale, da želijo vknjižiti novi dve točki. V prvi četrtini so dosegle 24 točk, na glavni odmor pa odšle s 45, Domžalčanke pa so jih do tedaj zbrale 28. V drugem delu sta bili ekipi manj razpoloženi v napadu. Grosupeljčanke so uspešno zadržale prednost, ki so si jo priigrale v prvem delu.

Pri Dolenjkah se je vseh deset košarkaric vpisalo med strelke. Najučinkovitejša je bila Teja Goršič, ki je ob 11 točkah ujela še 10 odbitih žog. Pri gostjah je kapetanka Vanja Tajher dosegla 12 točk.

Grosuplje v soboto, 13. januarja, gosti ekipo Konjic, Domžalčanke pa se bodo v tekmi 11. kola pomerile z vodilno Cinkarno Celje.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Kontrolirali smo potek tekme. Z dobro igro v obrambi smo prekinjali napade Domžalčank in dosegali lahke koše ter prišli do novih dveh točk. Čestitam Domžalčankam za pošteno igro in mojim košarkaricam za zmago.”

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Čestitam ekipi Grosupljega za zmago. Tekma je bila čvrsta, mi pa smo bili na začetku preveč pasivni, nato pa smo z borbeno igro za nekaj časa vzpostavili ravnotežje. Še vedno ponavljamo nekatere napake, na tem bomo morali delati več. Sicer pa je za nami običajna tekma.”