Triglav boljši od Ilirije, ki je ostal brez Zalarjeve

V 1. SKL za ženske se je tekmovanje prevesilo v zaključno fazo. V prvem polfinalu sta na parket stopili ekipi Triglava in Ilirije, do zmage so prišle košarkarice Triglava. Ekipi Athlete Celja in Konjic bosta prvo tekmo polfinala odigrali v ponedeljek.

Prvo polfinalno tekmo med Triglavom in Ilirijo so brez večjih težav dobile košarkarice Triglava. Na polovici prve četrtine je bil rezultat še izenačen (10:10), nato pa so Ljubljančanke doživele strelski mrk, v katerem so Kranjčanke naredile delni izid 16:0. Triglavanke so do konca srečanja prednost še povišale in zanesljivo prišle do prve zmage v polfinalni seriji. Pri zmagovalkah je 18 točk dosegla najboljša strelka ekipe, Aida Kalušić. Anja Klavžar je za ekipo Ilirije dosegla 20 točk, k temu pa dodala še osem skokov.

Druga polfinalna tekma med Triglavom in Ilirijo bo na sporedu v ponedeljek, 17. aprila, ob 20. uri.

1.SKL (Ž), polfinale, 1. tekma, 15.4.
TRIGLAV – Ilirija 72:51 (21:10, 24:13, 13:9, 14:19) [1:0]
Kalušić 18, Abramovič 10, Meden in Žibert po 9; Klavžar 20 (8 skokov), Mićunović 11, Macura 8 (7 skokov).

Bojan Lazič, trener Triglava:
“Čestitam dekletom za zmago. Ne glede na rezultat, je to le ena zmaga za nas, za preboj v finale pa potrebujemo dve. V ponedeljek nas čaka težka tekma in na njo se moramo bolje pripraviti.”

Goran Jovanovič, trener Ilirije:
Čestitke ekipi Triglava za dobro igro. Moja dekleta se v prvem polčasu niso znašla, v drugem pa so odigrale zelo korektno in jim nimam kaj očitati. Žal mi je samo naše kapetanke Polone Zalar, ki bo očitno sezono zaključila s poškodbo reber.

Izid v zmagah je v oglatem oklepaju. Igrajo na dve zmagi.