Tretji zaporedni poraz Miamija, Golden State po dveh podaljških do 28. zaporedne zmage

Miami Heati so se sredi decembra znašli v manjši krizi. Po tem, ko so minulo soboto premagali Cleveland Cavalierse in se zavihteli na vrh Vzhodne konference, so v minulem tednu doživeli tri zaporedne poraze, zadnjega v petek, proti Indiana Pacersom, s 83:96. Prav vsi porazi so bili z razliko, višjo od desetih točk, Miami pa je padel na sedmo mesto na, v tej sezoni, izjemno izenačenem Vzhodu.

Dvojec Chris BoshDwyane Wade je bil v prvem polčasu dominanten, saj je dosegel kar 28 od 48 točk Miami Heatov, Indiana pa se je v igro vrnila proti koncu druge četrtine, z delnim izidom 11:3, s katerim sta moštvi na glavni odmor odšli z rezultatom 48:47 v korist Miamija. V tretji četrtini se je pri domačih razigral Monte Ellis, vknjižil devet točk, štiri podaje in ukradeno žogo, Indiana pa je pred začetkom sklepnih 12 minut vodila s 77:68. Sedem minut pred koncem se je Heatu še uspelo približati na 83:77, nato pa so Pacersi tekmo, ob napakah in zgrešenih metih igralcev Miamija, zaključili z delnim izidom 13:6, in zanesljivo zmagali.

Priložnost sta dobila tudi oba slovenska predstavnika. Goran Dragić je v 31 minutah igre vknjižil pet točk, sedem podaj in pet skokov, Beno Udrih pa v 14 minutah dve točki in dva skoka. Miami so pokopale izgubljene žoge – zbrali so jih kar 19, od tega največ Dragić, ki je izgubil pet žog. Bosh se je na koncu ustavil pri 23 točkah in desetih skokih, na drugi strani pa je 24 točk dosegel Monte Ellis, Paul George jih je k zmagi dodal 23 in osem skokov.

Aktualni prvaki Golden State Warriorsi nadaljujejo z nizom neporaženosti, a v petek so za zmago nad Boston Celticsi (124:119), potrebovali kar dva podaljška. Stephen Curry je iz igre metal najslabše v sezoni (9/27), kljub temu pa zadel šest trojk in vseh 14 prostih metov, in dosegel 38 točk, v statistiko pa vpisal še 11 skokov in osem podaj. Bojevniki imajo tako, če štejemo še štiri zmage iz konca zadnje sezone, na svojem računu že 28 zaporednih zmag, in na večni lestvici zaostajajo le še za Los Angeles Lakersi iz sezone 1971/72 (33 zaporednih zmag).

Curry je tudi odločil tekmo v drugem podaljšku, ko je 13,4 sekunde pred koncem zadel oba prosta meta, in Warriorsem tako zagotovil prednost treh točk. Na drugi strani je bil pri metu za tri točke neuspešen Jae Crowder, Andre Iguodala pa je pobral skok in po prekršku ostal zanesljiv pri prostih metih.

Liga NBA, redni del sezone, 11. 12:

INDIANA – Miami 96:83 (20:21, 27:27, 30:20, 19:15)
(Ellis 24 (6 podaj), George 23 (8 skokov); Bosh 23 (10 skokov), Wade 20 (5 skokov, 5 podaj))

Orlando – CLEVELAND 76:111 (20:22, 17:31, 15:30, 24:28)
(Vućević 14, Hezonja 12; James 25 (8 podaj), Mozgov 17)

Philadelphia – DETROIT 95:107 (14:35, 32:23, 20:31, 29:18)
(Okafor 22 (6 skokov), Covington 18 (9 skokov); Morris (8 skokov) in Jackson (5 skokov) po 21, Drummond 18 (16 skokov))

Boston – GOLDEN STATE 119:124* (25:26, 28:31, 22:25, 28:21, 7:7, 9:14)
(Olynyk 28 (6 skokov), Bradley 19; Curry 38 (11 skokov, 8 podaj), Green 24 (11 skokov, 8 podaj))
*Po dveh podaljških.

TORONTO – Milwaukee 90:83 (24:17, 25:14, 21:29, 20:23)
(DeRozan 27, Joseph 13; Middleton 26, Antetokounmpo 15 (7 skokov))

Memphis – CHARLOTTE 99:123 (35:29, 19:30, 19:34, 26:30)
(Gasol 17 (9 skokov, 5 podaj), Conley 16; Walker 33 (6 podaj, 5 skokov), Batum 20)

NEW ORLEANS – Washington 107:105 (29:27, 26:27, 22:23, 30:28)
(Evans 27 (7 skokov), Holiday 19 (6 podaj); Wall 26 (12 podaj, 7 skokov), Porter Jr. (7 skokov) in Neal po 15)

DENVER – Minnesota 111:108* (23:29, 18:27, 32:22, 27:22, 11:8)
(Gallinari 23 (7 skokov), Nelson 20 (7 podaj, 6 skokov); Wiggins in Martin po 22, Towns 14 (9 skokov))
*Po podaljšku.

Utah – OKLAHOMA CITY 90:94 (15:27, 29:25, 23:20, 23:22)
(Hayward 19 (8 skokov), Burke 16; Westbrook 24 (7 skokov, 7 podaj), Durant 21 (8 skokov))

SAN ANTONIO – LA Lakers 109:87 (31:27, 20:22, 28:22, 30:16)
(Aldridge 24 (11 skokov), Mills 22; Russell 24 (6 skokov, 6 podaj), Williams 19)

Phoenix – PORTLAND 96:106 (26:33, 35:24, 21:21, 14:28)
(Bledsoe 31 (5 podaj), Teletović 15 (6 skokov); McCollum 26, Lillard (7 podaj, 5 skokov) in Crabbe (5 skokov) po 18)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 31 minut, 5 točk (2/4 za dve, 0/1 za tri, 1/2 PM), 5 skokov, 7 podaj, 1 pridobljena in 5 izgubljenih žog.
Beno Udrih (Miami Heat) – 14 minut, 2 točki (1/2 za dve), 2 skoka, 1 podaja, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.