Tretja zaporedna zmaga Miamija

Miami je dosegel tretjo zaporedno zmago in s tem prišel tudi do najboljšega razmerja zmag in porazov v tej sezoni (21-17), kar ga uvršča na trenutno peto mesto v vzhodni konferenci. Za tretjo zaporedno zmago, kar je najdaljši niz v sezoni, so morali Goran Dragić in soigralci odigrati dodatnih pet minut, v podaljšku pa so na koncu vseeno strli odpor New Yorka.

V prvem polčasu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, ob koncu polčasa pa je povedel Miami, ki je šel na odmor s prednostjo šestih točk. Na začetku tretje četrtine je Vročica vodstvo povišala na 10, kar je bilo najvišje vodstvo na tekmi, na začetku zadnje četrtine pa je Knicksom uspel preobrat – povedli so za šest točk. V končnici tekme sta se ekipi ponovno izmenjavali v vodstvu, sekundo pred koncem pa je ob vodstvu Miamija McDermott zadel trojko za podaljšek. Tudi na začetku podaljška sta bili ekipi izenačeni, pomembno trojko je zadel Gogi, z dvema košema pa tehtnico na stran Vročice dokončno nagnil Josh Richardson.

‘Bila je težka tekma, smo pa veseli s končnim rezultatom,’ je dejal Gogi, trener Spoelstra pa dodal: ‘Tekma za prave tekmovalce.’

Miami je vrgel kar 42 trojk, rekord kluba, vendar je od tega zgrešil tudi rekordnih 30-krat. Najboljši strelec je bil Wayne Ellington, ki je dosegel 24 točk, vrgel pa je kar 16 trojk, zadel 3. Gogi je dosegel 19 točk, imel 6 skokov in 6 asistenc. Miami še vedno igra brez Diona Waitersa, ki se je odločil za dodatne preglede poškodovanega gležnja, ne izključuje se niti takojšnja operacija. Za New York je Michael Beasley, sicer drugi izbor Miamija leta 2008, dosegel 20 točk.

Naslednjo tekmo igra Miami v nedeljo doma proti ekipi Utah.

Philadelphia je prepričljivo odpravila Detroit, že v prvem polčasu je povedla za 30 točk, najvišja prednost pa je znašala 40 točk. Joel Embiid je dosegel 23 točk in 9 skokov, Ben Simmons 9 asistenc.

Toronto je na gostovanju zanesljivo premagal Milwaukee. Na polčas so šli Raptorsi z minimalno prednostjo dveh točk, tretjo četrtino pa dobili z rezultatom 43:19. Serge Ibaka je dosegel 21 točk, Giannis na drugi strani 24.

Chicago je tesno zmagal v Dallasu. Kris Dunn je dosegel 32 točk in 9 asistenc. Wesley Matthews je bil najboljši pri Dalalsu s 24-imi točkami.

Prepričljivo zmago proti Phoenixu je dosegel San Antonio, Manu Ginobili pa je postal edini igralec po Vince Carterju, ki je pri 40-ih dosegel 20 ali več točk s klopi.