Trener Fink končal kariero: “Takega »butla« ne bodo več našli!”

V petek in soboto so bile na sporedu vse tekme 12. kola državnega prvenstva za ženske. Ilirija je bila boljša od Maribora, aktualne državne prvakinje so doma premagale Konjice, Domžale niso uspele priti do prve prvenstvene zmage v tej sezoni v Grosupljem, Ježica pa je v Kranju izgubila proti Triglavu.

1. SKL za ženske, 12. krog, 21.12.
AKSON ILIRIJA – Maribor 95:56 (22:16, 25:13, 21:10, 27:17)
Mićunović (6 skokov) 36, Gabrovšek (10 skokov, 8 asistenc) in Pamić (7 skokov) 12; E. Dautović (10 skokov) in Črešnik (6 skokov) 13, Cvijanovič (8 pridobljenih žog) 10

V prvi tekmi 12. kola so Ljubljančanke gostile igralke iz Maribora in zmagale z visoko razliko. Tekma je sicer začela z menjavanjem obeh ekip v vodstvu a je nato od 8. minute naprej Ilirija naredila delni izid 30:15 in na premor odšla s 18 točkami prednosti. V drugem polčasu so Ilirijanke prednost stalno povečevale, najvišja je bila dosežena v 36. minuti (87:45). Ilirija je za tri točke metala 53%, Maribor le 12%, domačinke pa so imele kar 20 skokov več (56:36) od Mariborčank.

Pri domačinkah je bila najbolj razpoložena Ela Mićunović, ki je dosegla 36 točk in je tako utrdila svoj položaj najboljše strelke državnega prvenstva, medtem ko sta Nini Gabrovšek do trojnega dvojčka zmanjkali dve podaji. Pri Mariboru je Elma Dautović dosegla dvojnega dvojčka, izpostaviti pa velja tudi 8 pridobljenih žog Tine Cvijanovič.

V 12. kolu čaka Ilirijo gostovanje v Domžalah (27. december), medtem ko je Maribor že odigral tekmo 13. kola in bo naslednjič na parket stopil 5. januarja 2019, ko doma gosti Ježico.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Alen Ploj, trener Ilirije:
“Čestitke dekletom za novo zmago in zelo dobro odigrano tekmo. Vesel sem, da nadaljujemo z dobrim tempom in energijo.”

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
“Ekipa Ilirije je bila za razred boljši nasprotnik. Čestitam jim za zasluženo zmago, vsem pa želim vesel Božič in srečno v 2019!”

22.12.
CINKARNA CELJE
– Konjice 117:32 (33:1, 33:13, 27:10, 24:8)
Friškovec (11 asistenc) 22, Krošelj (6 skokov) 18, White (11 skokov) 17; Tajhar 12

Aktualne državne prvakinje so v prvi sobotni tekmi 12. kola zelo visoko premagale Konjičanke. Gostje niso bile kos favorizitani ekipi Celja. Prvo točko so dosegle v 7. minuti, do konca 1. četrtine dosegle le eno. Celjanke so v drugi četrtini še naprej mlele in zmagovalec ni bil vprašljiv od samega začetka. Iz igre so domačinke metale 54%, gostje le 17%. Še bolj je bila vidna razlika v številu skokov, saj so igralke Celja dosegle kar 31 skokov več. Najvišjo prednost pa so dosegle prav ob koncu srečanja (117:32) in med strelce so se vpisale vse igralke, ki so stopile na parket.

Pri Celju je šest igralk doseglo dvomestno število točk, velja pa izpostaviti 11 asistenc Zale Friškovec in 18 skokov Ane Radović (od tega 10 v napadu). Ani Radović sta zmanjkali dve podaji do trojnega dvojčka (13 točk, 18 skokov, 8 asistenc). Pri gostjah je samo Tia Tajhar dosegla dvomestno število točk.

Celje je 13. kolo že odigralo in v tekmi 14. kola  5. januarja 2019 gostila Domžale, Konjice pa bod 29. decembra gostovale v Ljubljani pri Ježici.

Damir Grgić, trener Celja:
“Čestitke mojim igralkam na dobrem pristopu ter zasluženi visoki zmagi.”

Stojan Fink, trener Konjic:
“Začeli smo slabo, nato pa popustili. Moja trenerska kariera se je danes končala. Razlog je ta, da nisem dal možnosti igranja vsem igralkam na vseh tekmah, kar bi bilo po željah oziroma zahtevah staršev potrebno. Upam, da najdejo nekoga, ki bo na tekme hodil sodelovati, ne pa zmagovati. Srečno želim vsem naprej v klubu in samo še to – takega »butla« ne bodo več našli.”

GROSUPLJE – Domžale 66:55 (19:19, 11:6, 13:22, 23:8)
Ahac 18, Jurečič (7 skokov) 13, Černač (13 skokov) 11; Hatič 16, Tajher 13

V Grosupljem je gostovala ekipa Domžal, ki se je z željo po zmagi želela približati domačinkam na lestvici in v nadaljevanju prvenstva upati na to, da jih prehitijo na 7. mestu. V rezultatsko zelo napeti tekmi, sta se obe ekipi menjavali v vodstvu do konca prvega polčasa, ki so ga domačinke vseeno dobile s prednostjo petih točk. Drugi polčas so gostje iz Domžal začele odločno in so z delnim izidom 9:0 prešle v vodstvo (34:30), nato pa je bila tekma zopet izenačena do 35. minute in rezultata 52:52, ko so domače igralke strnile vrste v obrambi in z delnim izidom 14:3 odločile zmagovalca srečanja. Od 36. do 40. minute Domžalčanke niso dosegle točke.

Pri domačinkah so igralke prve peterke dosegle kar 52 od 66 točk, najboljša strelka je bila Mojca Ahac z 18 točkami, Meta Černač je dosegla dvojnega dvojčka (11 točk, 13 skokov). Pri gostjah sta bili dvomestni Jasmina Hatič (16 točk) in Vanja Tjher (13 točk).

Grosuplje bo tekmo naslednjega kola odigralo 29. decembra doma proti Triglavu, Domžale pa 27. decembra gostijo igralke Ilirije.

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Tri četrtine smo trpeli zaradi igre danes res odličnih Domžal. V zadnji četrtini smo tekmo prelomili z odlično obrambo. Čestitke moji ekipi za zmago in čestitke ekipi Domžal za dobro in pošteno igro.”

Mladen Rajić, trener Domžal:
“Na koncu prevelika razlika, vendar zaslužena zmaga Grosupljega. Mojim dekletom nimam kaj zameriti. Borile so se do konca svojih moči, žal nam je na koncu malo zmanjkalo.”

TRIGLAV – Ježica  83:67 (25:19, 23:18, 14:18, 21:12)
Abramovič 17, Jakobčič (8 skokov) 16, Omerbašić (10 skokov) 15; Meden 25, Ziherl 15, Bajrektarević 14
STATISTIKA

Zadnja tekma 12. kola je potekala v Kranju, kjer je Ježica gostovala pri ekipi Triglava. Tekma se je začela zelo napadalno in izenačeno, do 8. minute si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti, nato pa so 1. četrtino domačinske zaključile z mini serijo 9:5 in si prvič priigrale šest točk prednosti. Triglavanke in tudi Ježičanke so bile v napadu razpoložene tudi v drugi četrtini in na koncu polčasa so domačinke dosegel 48 točk, a si odločilne prednosti za drugi del tekme niso priigrale. V tretji četrtini so gostje iz Ljubljane počasi a vztrajno topile prednost Triglavank, vendar na manjši zaostanek od šestih točk niso uspele priti. V zadnji četrtini so igralke Triglava unovčile svoje izkušnje iz težkih tekem in zasluženo zmagale. Tekmo je zaznamovala velika razlika v številu skokov obeh ekip, saj so bile domačinke občutno uspešnejše v tem elementu igre (50:20).

Pri Triglavu je bila najboljša strelka Rebeka Abramovič s 17 točkami, Lejla Omerbašić je dosegla dvojni dvojček (15 točk, 10 skokov). Pri gostjah je bila strelsko zelo razpoložena Sara Meden, ki je dosegla 25 točk.

Triglav bo tekmo naslednjega kola odigralo 29. decembra v gosteh proti Grosupljem, Ježica isti dan gosti igralke iz Slovenskih Konjic.

Ernest Novak, trener Triglava:
“Nismo odigrali najbolje, vendar je bila to naša tretja tekma v štirih dneh, tako da se nam je poznala utrujenost. Čestitke dekletom, da so zdržale.”

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
“Odlično smo se upirali favoriziranemu tekmecu, a nam je za kaj več zmanjkalo moči in izkušenj iz takih tekmah. Čestitke Triglavu za zmago in vsem lepe praznike!”