Trafela 24 za novo zmago, ekipa BF povsem zdesetkana

Rubrika: Študentska liga

Sinoči se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2016/17 in sicer smo videli tekme v ženski skupini A in moških skupinah E in G. Kot zanimivost velja omeniti, da v moški konkurenci s prepričljivimi predstavami nadaljujejo »športniki«, nekaj podobnega pa uspeva tudi njihovim vrstnicam.

ukl
Tudi tokrat zanimivi obračuni v študentski ligi (foto: Spalding UKL)

Liga Spalding UKL 2016/2017:

Skupina E (moški):

FAKULTETA ZA ŠPORT – Medicinska fakulteta 73:50
(Trafela 24, Kalezič 19, Žun 15; Tomažič 17, Arzenšek 12, Šparaš 9)

Tekmovanje v skupini za prvaka se je začelo s prepričljivo zmago »športnikov«. Ti počasi sestavljajo in uigravajo svojo ekipo za izločilne boje, ki jih čakajo v nadaljevanju tekmovanja. Študentje z MF so bili proti agresivni obrambi »športnikov« v prvi četrtini poponoma nemočni in »športniki« so jim dopustili le sedem točk. V nadaljevanju so se študentje z MF tej igri delno prilagodili, tako da smo v nadaljevanju gledali bolj izenačeno tekmo. Vendar »športniki« so še vedno prednjačili v vseh košarkarskih elementih in z izjemnimi asistencami Vinazze, ki je odlično razigral svojo ekipo, prišli do visoke in zanesljive zmage.

FAKULTETA ZA GRADBENIŠTVO IN GEODEZIJO – Biotehniška fakulteta 20:0

Ekipa z BF je na igrišče prišla le s tremi igralci, zato je bila tekma registrirana z 20:0 za »gradbenike«.

Lestvica v skupini E (moški): Fakulteta za šport ter Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo 6, Fakulteta za družbene vede, Zdravstvena fakulteta ter Medicinska fakulteta 3, Biotehniška fakulteta 2 (-1).

Skupina A (ženske):

Pedagoška fakulteta – FAKULTETA ZA ŠPORT 34:53
(Hrblajn 18, Jerman 6, Lišić 4; Sever 13, Smolnikar 12, Gabrovšek 11)

Lanske prvakinje »športnice« so tudi tokrat prikazale hitro in učinkovito igro. Taki predstavi »pedagoginje« niso bile kos in študentke s FSP so že v prvi četrtini pokazale kdo je gospodar na igrišču in ta del igre dobile s 14 točkami prednosti. V nadaljevanju srečanja so »športnice« svojo premoč le še potrdile in na koncu zanesljivo zmagale.

FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO/FAKULTETA ZA UPRAVO – Filozofska fakulteta 30:27
(Močnik 13, Horvat 8, Šafranko 4; Belak 9, Meh 6, Kaplja 5);

Tekma združene ekipe z FKKT/FU in ekipe z FF je minila v izenačenem boju ves čas srečanja. Ekipi sta se ves čas menjavali v vodstvu, ob koncu tretje četrtine pa je semafor kazal točko prednosti v korist »filozofinj«. Izenačen boj se je nadaljeval tudi v zadnjem delu srečanja, več košarkarskega znanja in tudi športne sreče pa so na koncu imele študentke s FKKT/FU, ki so tekmo dobile s tremi točkami razlike.

Lestvica v skupini A (ženske): Fakulteta za šport 4, Pedagoška fakulteta 3, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakulteta za upravo ter Filozofska fakulteta 2, Fakulteta za farmacijo 1.

Skupina G (moški):

FAKULTETA ZA ARHITEKTURO – Pedagoška fakulteta 51:45
(Mohorič 18, Škarabot 11, Šenica 6; Stenovec 19, Peteh 16, Kovač 7)

Pričakovali smo izenačeno tekmo, kar se je tudi uresničilo. »Pedagogi« so vseskozi vodili do nekaj minut pred koncem tretje četrtine srečanja. Takrat so »arhitekti« z nekaj zaporednimi koši povedli in tretjo četrtino dobili s štirimi točkami razlike. Zadnja četrtina je potekala v izenačenem boju, v zadnji dveh minutah pa so bili »arhitekti« bistveno bolj zbrani in tekmo dobili za šest točk.

Lestvica v skupini G (moški): Fakulteta za arhitekturo 4, Fakulteta za strojništvo ter Pedagoška fakulteta 2, Fakulteta za farmacijo 1.

Vse informacije z zvezi s tekmovanjem v SPALDING UKL 2016/17 na uradni spletni strani.