Toronto po novi zmagi poravnal finale na vzhodu

V konferenčnem finalu vzhoda so košarkarji Toronto Raptorsev tudi na četrti tekmi, drugi v Air Canada Centru, uspeli premagati Cleveland Cavalierse (105:99). Moštvo iz Kanade je rezultat v zmagah izenačilo na 2:2.

Serija se zdaj seli nazaj v Cleveland, peta tekma bo v sredo, kjer Toronto v tej sezoni še ni slavil zmage. Na treh tekmah so proti Cavsom klonili s skupno razliko 72 točk, poleg tega pa so Raptorsi v tej končnici na osmih tekmah v gostujočih dvoranah, zmagali le dvakrat, šestkrat pa izgubili.

Za Cleveland je bil ponedeljkov poraz drugi zaporedni po tem, ko so končnico začeli z desetimi zaporednimi zmagami. Cavsi so dve zaporedni tekmi v končnici nazadnje izgubili leta 2010 proti Boston Celticsom, ko so klonili na zadnjih treh tekmah konferenčnega polfinala.

Blestela sta Kyle Lowry in DeMar DeRozan, ki sta skupaj dosegla kar 67 točk – Lowry jih je dal 35, DeRozan pa jih je prispeval 32. DeMarre Carroll je dodal 11 točk, pod obročema pa je znova dominiral Bismack Biyombo s 14 skoki. Pri Clevelandu je bil najboljši strelec LeBron James z 29 točkami, dodal pa je še devet skokov in šest podaj, Kyrie Irving pa je prispeval 26 točk in šest podaj.

Pred začetkom zadnje četrtine je Toronto vodil z 78:69, toda Cleveland, ki je pred tem zaostajal tudi z 18 točkami razlike, je zadel prvih 11 metov v zadnjem delu igre. Dve minuti pred koncem je Irving s trojko Cavse približal na 101:99, DeRozan pa je odgovoril s polaganjem za 103:99. Na drugi strani je nato Biyombo blokiral met JR Smitha, po zgrešenem metu Lowryja pa še uspešno skočil za žogo in Torontu priigral nov napad. Po minuti odmora je Kyle Lowry v zadnjih sekunda napada uspešno položil žogo v koš za končnih 105:99.

Liga NBA, konferenčni finale vzhoda, 23. 5.:

TORONTO – Cleveland 105:99 (27:24, 30:17, 21:28, 27:30) [2:2]
(Lowry 35 (5 skokov, 5 podaj), DeRozan 32; James 29 (9 skokov, 6 podaj), Irving 26 (6 podaj))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.