Toronto in San Antonio v naslednjem krogu

Toronto in San Antonio sta na gostovanju na peti tekmi v seriji prišla do zmage in se tako uvrstila v polfinale svojih konferenc.

V Milwaukeeju je Toronto ob polčasu vodil za 13 točk, sredi tretje četrtine že za 25 točk. Ko je že kazalo, da je serije konec, je domačinom uspel povratek in s trojko Jasona Terryja tri minute pred koncem so domačini prešli v vodstvo 80:78. Toda nato je Torontu uspel delni izid 9:0 in domačim se ni več uspelo povsem približati. Tudi po tem, ko je Giannis nekoliko nerazumljivo manj kot 10 sekund pred koncem ob zaostanku treh točk napad končal s prodorom in ne metom za tri točke.

Za Toronto je dal največ točk DeMar DeRozan, dosegel jih je 32. Edini, ki je pri Torontu še presegel mejo 10-ih točk je bil Kyle Lowry, imel jih je 13, Serge Ibaka je zbral 11 skokov.

Pri domačinih je Giannis Antetokoumnpo dosegel 34 točk in 9 skokov, Khris Middleton je dosegel 19 točk.

Toronto se bo v polfinalu vzhodne konference pomeril s Clevelandom, prva tekma bo v ponedeljek.

Tudi San Antonio bo sezono nadaljeval v ponedeljek, njegov tekmec pa bo Houston.

Tekma v Memphisu je bil izredno izenačena, kar 16-krat sta bili ekipi med tekmo poravnani, na koncu pa so več zbranosti in predvsem izkušenj pokazali igralci San Antonia. Po tem, ko na tretji tekmi sploh ni dosegel točke, je Tony Parker na naslednjih treh odigral ključno vlogo, danes je dosegel 27 točk, Kawhi Leonard je imel še dve točki več. LaMarcus Aldridge je imel 17 točk in 12 skokov.

Tony Parker je imel celo najboljši izkoristek metov iz igre v karieri v končnici, kadar je dosegel 25 točk ali več – imel je 78,6% met (11:14).

Ključna razlika se je na koncu naredila pri skokih – San Antonio jih je imel 46, Memphis pa 28. Igralci Gregga Popovicha so bili predvsem uspešnejši v napadalnem skoku, kjer so zbrali 9 skokov več.

Mike Conley je za Memphis dosegel 26 točk, tudi štirje preostali člani prve peterke so presegli mejo desetih točk, Marc Gasol jih je dosegel 18. Zach Randolph je zbral 13 točk in 11 skokov.