Tony Parker zdaj sam na vrhu večne lestvice strelcev EuroBasketa

Rubrika: EuroBasket 2015

Branilec San Antonio Spursev in francoske reprezentance, Tony Parker, je v ponedeljek na tekmi med njegovo Francijo in Poljsko tudi uradno postal najboljši strelec v zgodovini EuroBasketov. Parker je legendarnega Nikosa Galisa prehitel že s prvima točkama na tekmi, s katerima je rezultat v četrti minuti prve četrtine izenačil na 2:2.

Za izjemen dosežek je Francoz potreboval le dva meta iz igre. Prvi met na tekmi je Parker namreč zgrešil, Francozi so na začetku tekme zgrešili kar šest zaporednih metov, strelsko sušo pa je prekinil prav najkoristnejši igralec EuroBasketa 2013, ki je potekal v Sloveniji.

Vendar pa to, da bo Parker ostal rekorder tudi po koncu letošnjega EuroBasketa, ni povsem zagotovljeno. Za zdaj drugim Galisem, tretjeuvrščeni Dirk Nowitzki, namreč zaostaja le za 17 točk, in prav lahko se zgodi, da bi na tem evropskem prvenstvu videli dva mejnika evropske košarke.