Thompson zadel 11 trojk, Golden State izsilil odločilno sedmo tekmo

Branilci naslova prvaka Lige NBA, košarkarji Golden State Warriors, so dobili šesto tekmo serije konferenčnega finala zahodne konference proti Oklahomi City Thunder, s 108:101, in tako izsilili sedmo tekmo, ki bo odločala o drugem potniku v veliki finale. Tam svojega nasprotnika že čakajo Cleveland Cavaliersi, ki so si mesto v finalu zagotovili v petek  z zmago proti Toronto Raptorsem na šesti tekmi finala vzhodne konference.

Odličen je bil Klay Thompson, ki je z 11 zadetimi trojkami postavil nov rekord Lige NBA, na koncu pa se je ustavil pri 41 točkah. Tudi Stephen Curry se je zelo dobro pobral po slabem začetku tekme, v prvi četrtini je zgrešil vse tri mete iz igre, in se z 29 točkami, 10 skoki in devetimi podajami, zelo približal trojnemu dvojčku. Košarkarji Golden Statea so skupno zadeli kar 21 od 44 metov za tri točke, a znotraj trojke zgrešili 28 od 43 metov.

Brata ‘Splash’ sta bila sijajna predvsem v zadnji četrtini, pred katero je imela Oklahoma City proti Golden Stateu osem točk naskoka. Nato se je razigral Thompson, ki je zadel štiri mete za tri točke, tudi Curry je dodal dve trojki, z drugo je rezultat poravnal na 99. Thompson je nato dobro minuto in pol pred koncem četrtine zadel trojko za 104:101 za Warriorse. V zadnji minuti tekme je Oklahoma City povsem razpadla – Russell Westbrook je izgubil kar dve žogi v razmaku 20 sekund, po polaganju Stephena Curryja za 106:101, pa je 13 sekund pred koncem zapravil še tretjo žogo v eni minuti. Svoje delo je s prostima metoma dokončal Thompson, in devet sekund do konca postavil končni izid tekme.

Oba zvezdnika Oklahome City, Kevin Durant in Russell Westbrook sta sicer dosegla 29 oziroma 28 točk, a sta skupaj iz igre zadela le 20 od 58 metov. Katastrofalen je bil predvsem njun met za tri točke, saj sta zadela le enega od 13 metov. Durant je dodal sedem skokov in tri blokade, Westbrook pa je vknjižil 11 podaj ter devet skokov, a izgubil kar pet žog, od tega tri v zadnji minuti tekme.

Ključ do zmage so bile zadnje štiri minute in 40 sekund tekme. V tem času je Golden State dosegel akr 16 točk, zadel pet od devetih metov iz igre, na drugi strani pa so košarkarji Oklahome City dosegli le štiri točke (1/5 iz igre), in izgubili kar šest žog. Iz teh izgubljenih žog so igralci Golden Statea dosegli 10 točk.

Sedma tekma bo v ponedeljek, serija pa se seli nazaj v Oakland, kjer lahko Golden State Warriorsi postanejo deseta ekipa, ki je uspela nadoknaditi zaostanek z 1:3 v zmagah.

Liga NBA, konferenčno finale zahoda, 28. 5.:

Oklahoma City – GOLDEN STATE 101:108 (23:20, 30:28, 30:27, 18:33) [3:3]
(Durant 29 (7 skokov), Westbrook 28 (11 podaj, 9 skokov); Thompson 41, Curry 29 (10 skokov, 9 podaj))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.