Thomas z zgodovinsko predstavo za zmago Bostona

Boston je prišel do druge, Golden State pa do prve domače zmage v drugem krogu končnice. Boston po trilerju z Washingtonom, Golden State pa veliko lažje proti Utahu.

Washington je bil v Bostonu odločen, da serijo izenači na 1:1. John Wall in soigralci so odlično odprli tekmo, prvo četrtino dosegli kar 42 točk, največ v njihovi zgodovini v končnici, in vodili za 13 točk. V drugi četrtini so tik pred koncem igralci Bostona celo prešli v vodstvu, v tretji četrtini pa je Washington ponovno ušel na dvoštevilčno prednost.

V zadnji četrtini so se domači predvsem po ponovno izjemni predstavi Isaiaha Thomasa v tem delu tekme, v zadnji četrtini je dosegel 20 točk, približali Washingtonu, na koncu pa po zgrešenih metih Walla in Beala izsilili podaljšek.

V podaljšku je ponovno blestel Thomas, ki je tekmo končal pri 53-ih točkah in Boston je dosegel še drugo domačo zmago in povedel v seriji z 2:0. Thomas je peti igralec Bostona, ki je v končnici dosegel 50 točk ali več (zadnjemu pred njim je to uspelo Rayu Allenu leta 2009), dosegel pa je največ točk v končnici lige NBA po Allenu Iversonu, ki je leta 2003 dosegel 55 točk.

Al Horford je dosegel 15 točk in imel 12 skokov, Jae Crowder in Avery Bradley sta dosegla vsak po 14 točk.

Odlično predstavo je na drugi strani prikazal tudi John Wall, dosegel je 40 točk in imel 13 asistenc. Zadnja igralca, ki sta v končnici na nasprotnih ekipah dosegla 40 točk ali več, sta bila Kevin Durant in Dirk Nowitzki leta 2011.

Markieff Morris je dosegel 16 točk, Marcin Gortat in Bradley Beal pa sta dosegla 14 točk.

V tekmi najboljše obrambe (Utah) in napada (Golden State) v ligi NBA so domačini potrdili vlogo velikega favorita v seriji in relativno z lahkoto dobili prvo tekmo.

Utah ni vodil niti enkrat na tekmi, najvišje vodstvo Bojevnikov je znašalo 21 točk. Ob polčasu je bila prednost 12 točk.

Steph Curry je bil najboljši strelec tekme, dosegel je 22 točk, 17 sta jih dosegla Kevin Durant in Draymond Green. Navkljub dokaj veliki razliki so bili domači dokaj nerazpoloženi pri metu za tri točke – 7:29, Klay Thompson je zadel tri trojke iz osmih poizkusov.

Rudy Gobert je na drugi strani dosegel 13 točk in 12 skokov, 12 točk pa sta na koncu zbrala Gordon Hayward in Rodney Hood.