Thomas v prvi peterki Clevelanda, ekplozlozija Curryja, poškodba Griffina

V prvo peterko Clevelanda se je proti Orlandu vrnil Isaiah Thomas. Na začetku tekme je imel sicer nekaj težav, predvsem v tretji četrtini, ko je Cleveland prišel do vodstva 23-ih točk, pa se je tudi Thomas razigral. Tekmo je končal pri 19-ih točkah, ob koncu tekme, ko se je Orlandu po odlični zadnji četrtini, ki jo je dobil 40:24 (Cleveland tretjo 40:23), je imel met za potrditev zmage, ki ga je grdo zgrešil, ‘odpadek’ pa je pod košem pobral Dwayne Wade in odločil zmagovalca. Najboljši pri Clevelandu je bil ponovno LeBron James, ki je tekmo zaključil s 33-imi točkami, 10-imi skoki in 9-imi asistencami. Na drugi strani je Aaron Gordon dosegel 30 točk.

Manj težav so na gostovanju v Los Angelesu imeli prvaki. Bojevniki so gladko premagali Clipperse, vodili že za 30 točk, Steph Curry pa je v slabih treh četrtinah, i jih je preživel na parketu, dosegel 45 točk, od tega 8 trojk.

Clipperse je doletela nova poškodba prvega zvezdnika ekipe Blake Griffina – ob prodoru pod koš ga je s komolcem v glavo zadel JaVale McGee in Griffin je zapustil igrišče s pretresom možganov.

Nov poraz brez svojega prvega zvezdnika Jamesa Hardna so na gostovanju doživele Rakete – Detroit je tekmo odločil v tretji četrtini, ki jo je dobil 31:19. Tobias Harris je dosegel 27 točk, na drugi strani je imel Chris Paul 16 točk in 13 asistenc.

Napeto tekmo v glavnem mestu so dobili igralci Milwaukeeja. Giannis se je ponovno spogledoval s trojnim dvojčkom, dosegel je 34 točk, 12 skokov in 7 asistenc, odločilna pa je bila zadnja četrtina, ki so jo gostje dobili za 10. Za Washington je Bradley Beal dosegel 20 točk, odmevala pa je tudi izključitev Mathew Dellavedove, ki je z nešportno osebno napako ustavil prav Beala. Po tekmi je Avstralec dejal, da je Bealu spodrsnilo.