Tesna zmaga Mariborčank

S srečanjem med Mariborom in Grosupljem se je začelo 10. kolo 1. SKL (Ž). Na Štajerskem smo spremljali zelo zanimivo srečanje, ki je bilo odločeno v zadnji minuti. Grosupeljčanke so v zadnji četrtini dosegle 30 točk, vendar to ni bilo dovolj za zmago. Do nje so z rezultatom 76:72 prišle domačinke.

1.SKL (Ž), 10. krog, 14.12.
MARIBOR – Grosuplje 76:72 (23:14, 18:23, 15:5, 20:30)
Cvijanovič 18 (5 skokov), Stergar 17 (5 skokov), Kuzma 14 (9 skokov, 5 podaj); Zoran 20, Plevnik 17, Zupančič 14 (8 skokov, 8 podaj).

Mariborčanke so prišle do šeste zmage v tej sezoni. Kljub temu, da so gostje vodile zgolj enkrat na srečanju, so se morale Mariborčanke dodobra potruditi za novi dve točki. Tekmo so bolje odprle domače košarkarice, ki so prvo četrtino dobile z rezultatom 23:14. V uvodnih minutah druge četrtine so Štajerke povsem zagospodarile na igrišču, naredile delni izid 10:0 ter povedle z 19 točkami prednosti. Po najvišjem zaostanku na tekmi so se Dolenjke zbudile in do konca četrtine zmanjšale razliko na štiri točke. Na odmor sta ekipi odšli z rezultatom 41:37.

Tretja četrtina je znova pripadla domačim košarkaricam. Z odlično obrambo so Mariborčanke gostjam dovolile zgolj 5 točk in si pred zadnjimi desetimi minutami priigrale na videz varnih 14 točk naskoka. Varovanke Slavka Duščaka so zadnjo četrtino začele silovito in se z delnim izidom 12:0 približale zgolj na dve točki zaostanka. Dve minuti in pol do konca srečanja je Ana Plevnik z dvema zadetima prostima metoma rezultat poravnala na 64. Mariborčanke so nato dosegle šest točk zapored, vendar so se Dolenjke znova približale. Dvajset sekund do konca tekme je Plevnikova s trojko znižala razliko na dve točki, na drugi strani pa je zmago za Mariborčanke (76:72) z dvema zadetima prostima metoma potrdila Simona Kuzma.

Pri domačinkah je največ točk dosegla Tina Cvijanovič (18), pri gostjah pa Tinkara Zoran (20).

Tekme enajstega kola bodo na sporedu 11. januarja. Mariborčanke se odpravljalo na gostovanje na Ježico, Grosupeljčanke pa so v 11. kolu proste.

Andrej Kuzma, Maribor: “Čestitke dekletom za zmago. Kljub oscilacijam v naši igri je naša zmaga zaslužena.”

Slavko Duščak, Grosuplje: “Škoda je, da smo na tak način začeli prvo in tretjo četrtino. Na koncu smo imeli možnost, da Mariborčanke ujamemo. Tekmo je odločil skok v napadu in nekaj napačnih odločitev. Mislim, da bi si moja dekleta to zmago zaslužila, zato jim za današnjo predstavo čestitam.”