Tesen poraz Olimpije proti Crveni zvezdi

Mladi košarkarji Uniona Olimpije so v finalu mednarodnega turnirja KUP DEMŠAR v napeti končnici izgubili z ekipo Crvene Zvezde. Po izenačenem prvem polčasu so si zmajčki v tretjem delu priigrali prednost osmih točk, ki pa so jih beograjčani v petih minutah zadnjega dela po delnem izidu 11:2 spremenili v vodstvo, ki so ga uspešno zadržali do konca. Igralci Olimpije so sekundo pred koncem zgrešili met za podaljšek in zmaga je pripadla Crveni Zvezdi.

3105_uol_00

“Igralci Olimpije do 15 let so na turnirju pokazali visok nivo znanja in konkurenčnost srbskemu državnemu prvaku in na tak način zaključili izredno uspešno sezono, v kateri so igralci pokazali velik napredek in rezultatsko uspešnost, kar je posledica dobrega dela trenerja Lojzeta Šiška,” so še povedali pri Olimpiji.

Mednarodni turnir Kup Demšar, finale, 31.5.
CRVENA ZVEZDA – Union Olimpija 52:50 (34:42, 28:28, 13:11)

Unjon Olimpija: Turel, Kobal 1 (1:2), Mehić, Lucu Dražović 12 (1:2), Osrečki 7, Tivadar, Gorbachov 7 (1:2), Bukovec, Blatnik 10 (2:3), Daneu 2, Ščekić 3 (1:2), Janežič 8 (2:2).Trener Lojze Šiško, Pomočnika trenerja: Grega Dežman in Primož Krauthaker in uradni predstavnik: Srečko Bester.