Tesen poraz Grosuplja, danes še Triglav in Athlete Celje

Košarkarice Grosupljega so v 2. kolu regionalne Lige MŽRKL doživele tesen poraz. V Zagrebu so bile košarkarice Medveščaka, sicer aktualne hrvaške prvakinje, boljše z 68:63.

Dolenjke so na drugem zaporednem gostovanju na jadranskem bojišču zapravile lepo priložnost za drugi uspeh. V prvem polčasu so imele vajeti igre povsem v svojih rokah in vodile tudi že s 34:25. Hrvatice so na začetku drugega polčasa pripravile preobrat in po delnem nizu 22:2 v 26. minuti povedle za 11 točk (47:36). Grosupeljčanke so se v preostanku tekme dvakrat nevarno približale (52:51, 55:54), a ostale brez pike na i.

Preostala slovenska ženska kluba v jadranski druščini bosta na parket stopila v četrtek. Triglav bo v dvorani Planina ob 19. uri gostil aktualnega podprvaka Radivoja Koraća, medtem ko bo Athlete Celje uro pred tem na Reki začel obračun z novincem v tekmovanju Kvarnerjem.