Telemach: Tajfun še osmič, Elektra do konca grozila Heliosu, šov Čebularja

Po uspehu Šenčurjanov proti Krki tudi na sobotnih tekmah 8. kola Lige Telemach ni manjkalo veliko do novega presenečenja. Elektra se je z novim trenerjem Jernejem Kobaletom odlično kosala s Helios Sunsi. Ti so po tesni končnici zmago le zadržali v Domžalah (76:72). Tajfun je z 81:76 odpravil Mariborčane in zabeležil še osmo zmago zapored, Rogaška pa je na krilih Sandija Čebularja, dosegel je 32 točk, ugnala Hopse.

Liga Telemach, 8. kolo

Sobota, 29. november:
Hopsi Polzela – ROGAŠKA 79:96 (15:20, 22:25, 21:24, 21:27)
(Udrih 19, Zolotić 18; Čebular 32, Mijović 16)

Medtem ko košarkarji Rogaške nadaljujejo niz zmag v Ligi Telemach, se pri Hopsih podaljšuje negativna serija. Slatinčani so na Polzeli zabeležili četrti par točk v nizu, skupno petega, gostitelji pa so doživeli četrti poraz v zadnjih petih nastopih. V tem času so premagali le zadnjeuvrščeno Elektro.

Rogaška je sicer bila favorit dvoboja, do zmage pa je prišla ob dobri obrambi in zanesljivi predstavi nosilcev igre. Prvo ime tekme in od tega kroga tudi lige Telemach je Sandi Čebular. Z 32 točkami je 28-letni Celjan postavil nov strelski rekord v tej sezoni Lige Telemach (prej Tadej Ferme 31), hkrati pa se je zavihtel na prvo mesto strelcev tako po skupnem številu točk kot povprečju – na sedmih tekmah je dosegel 147 točk ali točno 21 na tekmo. Čebular je metal 4:5 za dve točki, 4:8 za tri in 12:13 s črte prostih metov. Imel je statistični indeks 32, kar je četrti najvišji v tej sezoni.

Ker je imel trener Rogaške Damjan Novaković v ekipi še nekaj razpoloženih igralcev – Mijović 16, Koštomaj 12 točk, 7 podaj, 5 skokov, Ferme 14, so Hopsi hitro izobesili belo zastavo, tako da je bila večina drugega polčasa zgolj formalnost.

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Rogaška je zasluženo zmagala. Dvorana je bilo lepo zapolnjena, saj so na Polzelo prispeli tudi gostujoči navijači. Vse je bilo pripravljeno za lepo košarkarsko predstavo, iz katere pa se je izcimilo vse prej kot to. V zadnjih desetih sekundah tretje četrtine je naša ekipa prejela tri tehnične napake, sam pa sem bil tudi izključen. Zakaj se je tako končalo, se bo moral vprašati kdo drug. Še enkrat čestitke Rogaški za zasluženo zmago, saj je izkoristila dane razmere. Čestitke tudi mojim fantom, ki jim ne morem zameriti prav ničesar. Igrali so, kolikor jim je bilo pač dovoljeno.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Prišli smo do pomembne zmage na vedno neugodnem gostovanju na Polzeli. Obe ekipi nista blesteli v obrambi, a mi smo bili precej boljši v napadu ter na ta način tekmo brez večjih težav pripeljali v koncu.

ZLATOROG – Grosbasket 69:59 (17:11, 18:13, 18:20, 16:15)
(Jurak 15 in 9 skokov, Jovanović 14; Tomić in Zagorac (11 skokov) po 14)

Košarkarji Zlatoroga so dosegli pomembno zmago, drugo v zadnjih štirih tekmah, tretjo na domačem parketu ter peto v tej sezoni Lige Telemach. Pred domačimi gledalci so premagali eno prijetnejših presenečenj te sezone, Grosbasket, ki je tako šele drugič v sedmih tekmah zapustil prizorišče sklonjene glave.

Laščani so zmagali povsem zasluženo in to brez prvega strelca in skakalca ekipe Saša Zagorca. Pokazali so več volje, znanja in iznajdljivosti kot gostje, ki so imeli velike težave z učinkovitostjo v napadu.

Grosbasket je v prvi četrtini dosegel vsega enajst točk, v drugih desetih dve več, le v tretjem delu pa je bil nekaj minut boljši tekmec v dvorani Tri lilije. Tedaj je v 26. minuti izenačil rezultat na 40:40, vendar le za kratko, saj so domači hitro prešli v ospredje in tik pred zaključkom tretje četrtine znova prišli do rekordne prednosti – 53:42, ki so jo v zadnjih desetih minutah rutinirano zadržali.

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško:
“Čestitke fantom za zmago. Posebej bi čestital Goranu Juraku in Bojanu Jovanoviću, ki sta po 20 dneh premora, sta namreč poškodovana, tako dobro odigrala tekmo. Za nas je to zelo pomembna zmaga, saj vemo, da ima Grosbasket zares dobro ekipo.”

Teo Hojč, trener Grosbasketa:
“Čestitke Zlatorogu za zmago. Laščani so pokazali več energije in boljšo igro. Morali bomo napraviti analizo naše igre, da vidimo, kaj vse smo naredili narobe.”

TAJFUN – Maribor Nova KBM 81:76 (21:20, 20:23, 23:18, 17:15)
(Bratož 19, Clark (7 skokov) in Drobnjak (8 skokov) po 16; Pelko 18 , Krivec 16)

Košarkarji Tajfuna ostajajo na vrhu Lige Telemach. Tudi po osmem kolu oziroma nastopu so neporaženi in imajo pred najbližjimi zasledovalci že dve zmagi prednosti. Tokrat so ugnali Maribor Novo KBM, a veliko težje od pričakovanj.

Gostje so se namreč pokazali v odlični luči, čeprav imajo za seboj zdaj že pet zaporednih porazov, tako da so se po dobrem startu v sezono spustili v spodnji del razpredelnice. Vodilno ekipo, ki je imela z izjemo treh igralcev precejšnje težave z zaključevanjem napadov, so ogrožali vse do konca.

Na začetku zadnje četrtine so celo vodili (64:65), nato pa bili vseskozi na dosegu tekmeca, ki se je lahko v odločilnih zadnjih minutah naslonil na izkušnje Dragiše Drobnjaka (16 točk, 8 skokov), mladost Domna Bratoža (19 točk) in iznajdljivost Ceole Clarka (16 točk, 7 skokov). Omenjeni trije igralci so dosegli skoraj dve tretjini vseh točk Tajfuna, v zadnji četrtini pa se jim je pridružil le še Đorđe Lelić (11). Tako so ti štirje izničili dober strelski večer Mariborčanov, pri katerih je imelo pet igralcev dvomestno število točk, največ med njimi Jure Pelko (18).

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
“Tekma je bila po pričakovanjih pričakovanjih težka. Mariborčani so jo začeli zelo sproščeno, mi pa preveč ležerno v obrambi. S tem smo nasprotnikom dovolili, da se razigrajo. V prvem polčasu so ti zadeli kar šest izmed 11 poizkusov meta za tri točke. V drugem polčasu smo nato dvignili nivo igre v obrambi, zaigrali tako kot znamo ter z dobrim skokom prišli do zaslužene zmage. Čestitke fantom za zmago in Mariborčanom za odlično igro.

Dejan Gašparin, trener Maribora Nove KBM:
“Čestitam mojim fantom za odlično predstavo. Cilj, ki smo si ga zadali in sicer da dvignemo igro nazaj na višji nivo in vložimo v tekmo svoj maksimum smo izpolnili. Žal nam je na koncu zmanjkalo moči, da bi presenetili vodilno ekipo Lige Telemach.”

HELIOS SUNS – Elektra Šoštanj 76:72 (22:16, 14:18, 15:11, 25:27)
(Korošec 19, Upshaw 14; Bukovič 18, Bajramlič 13)

Gregor Hafnar, trener Helios Sunsov:
“Vesel sem, da smo iz tekme izvlekli zmago, ne pa na kakšen način smo jo dosegli. Čestitke Elektri za srčno in borbeno predstavo skozi vseh 40 minut tekme. Videlo se je, da si Šoštanjčani zelo želijo zmage, mi pa smo se tega nekoliko bali. Nočem poudarjati, da nismo nastopili kompletni, smo pa poizkusili na vse načine doseči zmago in to nam je naposled tudi uspelo. Naj ostane pri tem. V naši igri bo potrebno še veliko popraviti. Upam, da bomo že na naslednjih tekmah na parketu izgledali bolje.

Jernej Kobale, trener Elektre Šoštanja:
“Bili smo blizu uspeha. V ključnih trenutkih tekme smo bili premalo odločni. Čestitke fantom za borbenost, Helios Sunsem pa za zmago.”