Mihevc ni mogel mimo navijačev, Hojč pohvalil 1. polčas, Hafnar o slabem skoku

V 7. kolu Lige Telemach so Grosupeljčani doma povozili oslabljene Domžalčane s 75:60. Slednji so zaostanek, ki je znašal že 29 točk, znižali šele v zadnji četrtini. Tajfun je brez težav v Šentjurju premagal Hopse in tako ostaja edino neporaženo moštvo s sedmimi zmagami. Elektri doma ni uspelo priti do prve zmage v sezoni, Rogaška je bila premočna z 85:67.

Varovanci Tea Hojča so poleg neporaženega Tajfuna pravi hit uvoda lige. foto: kzs.si

Liga Telemach, 7. kolo

Sobota, 22. november:
Elektra Šoštanj – ROGAŠKA 67:85 (9:28, 25:19, 26:16, 7:22)
(Malus 21, Brčina 11; Dimec 21, Čebular 18)

Elektra je doma v Šoštanju gostila Rogaško in upala na prvo zmago v novi sezoni državnega prvenstva, a so bili gosti pretrd oreh, tako da še naprej ostajajo edina ekipa brez zmage.

Trener domačih Rajmond Rituper sicer meni, da sam rezultat tekme ne kaže realnega stanja, zlasti proti koncu pa je močno pogrešal Urbana Bukoviča in Aldina Hasića. Domači so dobro začeli, a so gosti že v peti minuti povedli in nato prednost iz minute v minuto višali ter uvodno četrtino dobili z visoko razliko +19. Po slabši predstavi so se gostitelji zbrali in naslednji dve četrtini prepričljivo dobili ter se tik pred koncem tretje četrtine Rogaški približali na -2 (58:60). A nato so v odločilni zadnji četrtini povsem popustili, saj so jo gosti dobili za 15 točk, s čimer so prepričljivo slavili zmago.

Rajmond Rituper, trener Elektre Šoštanj:
“Rezultat ni realen pokazatelj stanja na tekmi. V usodni zadnji četrtini je nivo naše igre občutno padel, zaradi česar smo tudi izgubili tekmo. Imeli smo premalo igralcev v rotaciji. Odsotnost Bukoviča in Hasića sta se nam še kako poznali. Posledica tega je bila slaba realizacija v napadu v zadnjih 10 minutah srečanja.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Tekmo smo začeli vrhunsko. Z odlično obrambo smo se prebili že do visoke prednosti, a nato slabo nadaljevali. Domačini so se nam približali na vsega dve točki zaostanka. V zadnji četrtini smo nato znova ponovili igro iz uvodne četrtine in zasluženo slavili visoko zmago.

TAJFUN – Hopsi Polzela 81:59 (20:15, 22:12, 21:17, 18:15)
(Bratož (9 skokov) in Lelić po 21; Jagodnik 14, Atanacković 9)

Edina še neporažena ekipa v Ligi Telemach, Tajfun, je v sedmem kolu državnega prvenstva na lokalnem derbiju gostila Hopse s Polzele. Četudi so se Hopsi dobro pripravili na gostovanje v Šentjurju, niso mogli preprečiti nove zmage Tajfuna, ki je tako niz nepremaganosti podaljšal že na sedem tekem.

Šentjurčani so vodili že od uvodne minute naprej in nato le še višali prednost. Najvišja je bila v 38. minuti, ko so vodili že s +30 (81:51).

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
“Čestitke fantom za novo odlično predstavo predvsem v obrambi. V 38 minutah smo prejeli manj kot 50 točk, v napadu igrali kolektivno in mislim, da smo več kot zasluženo zmagali. Nikakor tudi to pot ne morem mimo naših navijačev, ki so zares čudoviti. Zaradi njih komaj čakamo vsako tekmo, tudi na treningih pa lažje treniramo, ker vemo, kakšno vzdušje nas čaka.”

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“To je bila zaslužena zmaga Tajfuna, ki je bil od nas boljši v vseh košarkarskih elementih. Ni težava, da smo izgubili tekmo. Težava je, da smo na parketu izgledali kot razbita vojska. Igralci bodo morali razmisliti in najprej pomesti pred svojim pragom. Tako naprej ne gre. Morda smo tokrat imeli tudi nekoliko slab dan in naleteli na ekipo, ki igra lepo, atraktivno in hitro košarko. Na nas je, da strnemo glave skupaj in razmislimo kako naprej.”

GROSBASKET – Helios Suns 75:60 (22:11, 20:8, 16:17, 17:24)
(Zagorac (8 skokov) in Fon po 13; Casey 14 in 12 skokov, Korošec 11)

Ekipi sta se tokrat srečali že tretjič v 11 dneh, saj sta odigrali tudi pokalna dvoboja 3. kroga. Tokrat so bili prepričljivejši domačini, ki so pot do zmage tlakovali predvsem v učinkovitem prvem polčasu.

V sedmi minuti je bil izid 13:11, do konca četrtine je prednost domačih narasla na 22:11. A naleta takrat še ni bilo konec, Helios Suns so povsem zmrznili tudi v drugi četrtini in dosegli le osem točk. Domači pa so na drugi strani pridno polnili koš tekmecev in nenehno večali razliko.

Ko je bilo v 26. minuti že 56:30, se je obetal pravi polom Domžalčanov. A pozneje so domači spustili ritem, do sape so prišli tudi njihovi tekmeci in do konca dvoboja precej znižali razliko. V zadnji četrtini so prišli celo na manj kot deset točk zaostanka, končni izid pa je bil 75:60.

Teo Hojč, trener Grosbasketa:
Odigrali smo res dober prvi polčas, v katerem smo naredili večino dela na poti do zmage. V drugem delu smo pričakovano malce padli, a vseeno preveč čakali na konec igralnega časa, kar bi nas lahko drago stalo. Vseeno zmaga ni bila nikoli zares ogrožena. Fantje so celo tekmo garali pri skoku in v prvem polčasu tudi v obrambi, kar proti taki ekipi kot je Helios Suns ni enostavno. Zahvaljujem se navijačem, ki so nas vzpodbujali. Resnično je bil dober občutek zaigrati pred skoraj polno dvorano. posebej bi se rad zahvalil še strokovnemu štabu za pripravo na to tekmo.

Gregor Hafnar, trener Helios Sunsev:
“Čestitke Grosbasketu za borbeno tekmo. Domačini so srečanje začeli tako kot je potrebno, ob tem pa si bolj želeli zmage kot naše ekipa. Mi smo izgledali neodločni, v obrambi igrali premehko in na ta način praktično celotnemu nasprotnemu moštvu dovolili, da se razigra. Po nekoliko višjem vodstvu smo prehitro začeli obupavati. Na koncu srečanja smo pokazali za odtenek več želje in borbenosti, a je bilo že prepozno. Imeli smo tudi težave z metom iz razdalje, a najbolj me je šokirala razlika, s katero so Grosupeljčani dobili igro v skoku. Mi smo atletska, hitra in skočna ekipa, od katere se pričakuje, da se pri skoku vsaj enakovredno kosa, če ga že ne dobi. Tokrat smo ga izgubili kar s 27:46. Ob takšni razliki bi bila znanstvena fantastika, da bi dobili tekmo. V končnici se je majhna iskrica upanja sicer pokazala, a Grosbasket je bil tokrat enostavno boljši in premogel več želje. naša ekipa ni imela nobene možnosti za uspeh.