Tekma sezone za Zlatorog, Šenčur presenetil Grosbasket, Hopsi pa Helios

Zaključena je prva polovica rednega dela Lige Telemach. V Laškem je v 10. kolu Zlatorog po besedah trenerja Predraga Milovića prikazal najboljšo igro, odkar vodi to zasedbo. Plod tega je bila visoka zmaga proti Rogaški s 75:56.

Liga Telemach, 10. kolo

Sobota, 13. december:
HOPSI POLZELA – Helios Suns 85:76 (24:19, 18:17, 16:17, 27:23)
(Atanacković 22, Rizman 19; Upshaw 22 in 13 skokov, Vončina 16)

Hopsi s Polzele so vknjižili tretjo zmago v Ligi Telemach, šele drugo na zadnjih sedmih tekmah. Na drugi strani pa je Helios po daljšem času padel pod 50-odsotno učinkovitost, saj je to zanj peti poraz ali četrti na zadnjih petih tekmah.

Hopsi so nastopili brez Sama Udriha, ki si je vzel odmor, ter Gorana Jagodnika, ki je bil zaradi dogodkov po koncu prejšnje tekme v Mariboru kaznovan z dvema tekmama prepovedi igranja. Tudi na drugi strani je manjkal najboljši, Matic Rebec, hkrati pa še Esmir Rizvić ter Tjaž Hadalin.

Pri domačih sta zato v ospredje stopila Jan Rizman in Simo Atanacković, ki sta v prvem polčasu praktično sama vodila zasedbo Hopsov. Do rezultata 39:29 v 16. minuti sta skupaj dosegla že 27 točk. V nadaljevanju sta dobila še pomagače, tako da so lahko Hopsi s kolektivno predstavo odbili vse napade Heliosa, pri katerem je Zena Ray Upshaw dosegel 22 točk in imel 13 skokov, Majok Maker 14 točk in 11 skokov, Luka Vončina pa 16 točk.

Za Hopse je Simo Atanacković na koncu zbral 22 točk, Jan Rizman 19, Uroš Godler 16, po deset pa sta jih dosegla Ivan Mikulič ter novinec Robert Abramovič.

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Čestitke fantom za fanatično obrambo in dobro igro v napadu. Držali smo se dogovorov. Uspelo nam je vse z izjemo skoka, za katerega smo vedeli, da bo eden ključnih elementov do morebitnega uspeha. Kljub temu nam je s kolektivno igro, zlasti v napadu, uspelo. Rad bi se zahvalil publiki za izkazano zaupanje. Znova je napolnila dvorano in bila naš šesti igralec. Čestitke še enkrat našim fantom za zasluženo težko zmago. Čestitke tudi Helios Sunsem za dobro tekmo.

Gregor Hafnar, trener Helios Suns: SLEDI …

ZLATOROG – Rogaška  75:56 (18:20, 15:7, 19:22, 23:7)
(Lapornik 22, Zagorac 14; Koštomaj 15, Dimec 13 in 12 skokov)

Košarkarji Zlatoroga so nekoliko presenetljivo gladko dobili derbi desetega kola Lige Telemach. Pred domačimi gledalci v dvorani Tri lilije so v zadnji četrtini povsem nadigrali Rogaško in se tako z izkupičkom sedmih zmag in dveh porazov zavihteli pod vrh razpredelnice. Za Laščane je bila to tretja zaporedna zmaga, Rogaška pa je izgubila prvič po petih zmagah oziroma 25. oktobru.

Rogaška je tokrat odpovedala na vseh frontah. Dve četrtini je odigrala slabo, v drugi in zadnji je dosegla po vsega sedem točk, imela je vsega 30 odstotni met iz igre, pomagati pa ji ni mogel niti prvi strelec Lige Telemach Sandi Čebular, ki je ob izjemno slabem metu iz igre 1:16 dosegel sedem točk.

Po treh četrtinah sicer ni kazalo na tako visoko zmago Zlatoroga, saj je bila razlika le tri točke. A varovanci Predraga Milovića so zaigrali agresivneje v obrambi, zaprli vse dohode do svojega koša, hkrati pa na drugi strani najprej s tremi zaporednimi trojkami Mihe Lapornika (22 točk, 18 v drugem polčasu), Mihe Vašla in Bojana Jovanovića ‘odprli’ tekmeca in ga nato tudi dokončali. Slatinčani so v zadnjih desetih minutah dosegli le dva koša iz igre.

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško:
“Igrali smo zelo dobro. Mislim, da celo najbolje, odkar sem trener v Laškem. Verjetno je k zmagi botrovalo tudi to, da je bila naša ekipa po mesecu dni kompletna. Igralci so na igrišču pustili srce. Naša igra v obrambi je bila zelo dobra. Vesel sem, da so se na parketu izkazali tudi naši mlajši igralci. Nejc Barič je izkoristil ponujeno priložnost, v pravega centra pa se razvija tudi Frano Marasović.”

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Del tekme smo igrali dobro, del slabo. Pri naši ekipi na parketu niti nisem toliko pogrešal borbenosti, kot pa košarkarsko inteligenco, ki je v tretji četrtini popolnoma izginila. Zlatorog je zasluženo zmagal.”

ŠENČUR GGD – Grosbasket 72:66 (19:24, 13:14, 21:16, 19:12)
(Pavić 19 in 10 skokov, Kosec 15; Jerman 13, Julević 12)

Šenčur je na domačih tleh kljub slabšemu izhodišču na prvenstveni lestvici upravičil vlogo favorita, v ekipi je svojo kakovost dokazal tudi novinec Dejan Mlakar, ki je prišel iz Helios Sunsov. Po zmagi nad Krko, je tokrat padel še Grosbasket.

Tekmo so boljše začeli domači, ki so povedli 13:4, a so jih gostje ujeli pri 17:17, prevzeli pobudo in že na prvi odmor odšli s prednostjo petih točk. Gostje so primat na parketu zadržali tudi v drugem delu tekme, v tretji četrtini pa se jim je ustavilo. Domačim so dovolili priključek, v vrsti domačih so bili razpoloženi predvsem Smiljan Pavić, Štefan Kosec ter Mlakar, in imeli pred zadnjo četrtino le še točko prednosti.

Proti koncu tekme so domači povedli, a gostje se niso predajali. Žan Jerman je s trojko minuto pred koncem izid poravnal na 66:66. Ko je 20 sekund pred koncem Marko Antonijevič napačno podal, žogo je prestregel Pavić, je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

Smiljan Pavić je z 19 točkami in 10 skoki ob 100-odstotnem metu iz igre (7:7) dosegel deseti najvišji indeks (30) med vsemi igralci Lige Telemach v tej sezoni.

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Z ne preveč prepričljivo igro smo prišli do zmage, ki nam bo zagotovo koristila v nadaljevanju sezone Lige Telemach. Kljub ne bleščeči predstavi veseli dejstvo, da smo tekmo odigrali po dogovorih. Vztrajali smo pri svoji igri in tekmo zaključili sebi v korist. Čestitke fantom za borbo do zadnje sekunde. Vesel sem, da se je po poškodbi odlično vrnil Simon Finžgar ter da se novinec Dejan Mlakar dan za dnem vse bolje vključuje v naš sistem.

Teo Hojč, trener Grosbasketa:
“Glede na odsotnost Bobana Tomića, za katerega ni potrebno razlagati, za kako pomembnega igralca naše ekipe gre, in koliko nam pomeni, ter tudi brez Američana Bruesewitza smo morali določene stvari v naši igri spremeniti in prilagoditi. Mislim, da smo bili večino tekme boljša ekipa. Šenčurjanom čestitam za zmago. Mislim, da bi si kot klub zaslužili več spoštovanja, kot smo ga bili deležni, a očitno bomo morali še vztrajati in delati na tem. Vemo, na kakšen način lahko zmagujemo in cel teden bomo trdo delali, da bi to dosegli že v naslednjem kolu.”

PORTOROŽ – Elektra Šoštanj 82:68 (19:19, 21:21, 25:13, 17:15)
(Modrić 21 in 8 skokov, Ožbolt 15; Malus in Bajramlić po 17)

Po dveh zaporednih porazih so košarkarji Portoroža znova razveselili zveste spremljevalce. V devetem nastopu v Ligi Telemach so zabeležili tretjo zmago. Elektra na drugi strani ostaja še brez zmage. Zdaj ima za najbližjima tekmecema, Portorožem in Hopsi, ki sta v tem kolu zmagala, že tri zmage zaostanka.

Portorož je dve točki osvojil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 25:13, Pred tem in po tem je bila tekma izenačena. Na glavni odmor sta ekipi odšli poravnani (40:40), Elektra je nato še povedla s 44:42, temu pa je sledil delni izid 18:0, tako je imel Portorož v 28. minuti prednost 60:44.

A Šoštanjčani se niso vdali. Vztrajno so nižali zaostanek in se pet minut pred koncem približali na 70:65. Tu pa so na sceno stopile izkušnje oziroma Stipe Modrić ob pomoči Nejca Bude (11 točk) in Vjekoslava Petrovića (10 točk, 12 skokov). Modrić je v zadnji četrtini dosegel deset od svojih 21 točk, od tega osem v ključnih trenutkih. Portorož je tako naredil 11:0 in rešil vprašanje zmagovalca.

Stipe Modrić je imel drugi najvišji statistični indeks kroga lige Telemach (28) – met iz igre 7:9 (8 skokov, 3 podaje), Sašo Ožbolt je prispeval 15 točk, Jure Močnik pa 14. Pri Elektri sta po 17 točk dosegla Sanel Bajramlić in Sven Malus.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“V prvem polčasu smo igrali brez prave energije in izid je bil izenačen. V nadaljevanju smo imeli svoje minute, jih izkoristili ter se povzpeli na dvoštevilčno prednost. Jasno je bilo, da se ekipa Elektre ne bo predala. Vračala se je znova in znova, a mi smo vselej našli odgovor in zasluženo zmagali. Ta uspeh nam veliko pomeni. Čestitke fantom za težko prigarano zmago, Elektri pa za športno in korektno tekmo.

Jernej Kobale, trener Elektre Šoštanj:
“Po solidnem prvem polčasu smo tretjo četrtino začeli preveč medlo. Igrali smo prepočasi. Nato smo zaigrali hitreje in napravili priključek. A izkušena ekipa Portoroža je naš napad odbila in zasluženo zmagala.”