Tekma preobratov Crveni zvezdi

Košarkarji Crvene zvezde so z 68:59 premagali Cedevito in v finalni seriji ABA Lige povedli z 1:0 v zmagah. Jaka Blažič je bil z 9 točkami tretji strelec zmagovalcev.

Šlo je za sila neobičajno tekmo velikih vzponov in padcev, ki pa so jo na koncu domači brez večjih težav pripeljali do konca. Crvena zvezda je udarno začela in zasenčila anemično Cedevito s kar 32:9, izid na polčasu pa je bil 42:24. Sledilo je najboljše obdobje Zagrebčanov na tekmi, začeli so ga v 3. minuti drugega polčasa, končala pa tik pred koncem tretje četrtine. Gostje so dosegli 15 točk, domačini niti ene in prednost je skopnela na 6 točk (43:49).

To je bilo s strani varovancev Jasmina Repeše tudi vse. Do konca se sicer niso predali, prav tako pa jim tekme ni uspelo pripeljati v tesno končnico. Druga tekma bo v nedeljo ob 20:30, znova v Pionirju.

ABA Liga, finale, prva tekma

Sobota, 25. april:
CRVENA ZVEZDA – Cedevita 68:59 (24:9, 18:15, 12:20, 14:15) /1:0/
(Mitrović 18 in 8 skokov, Marjanović 15 in 12 skokov, Blažič 9 in 2 skoka v 23 minutah; Babić 12, Bilan in Gordić po 9)