Tajfun zapravil +16, Olimpija do 5. zmage

Union Olimpija je v Ligi Nova KBM za prvaka dosegla 5. zmago, z 89:84 je premagala Tajfun. Domačini ostajajo v ligi za prvaka brez zmage, zabeležili so sedmi poraz. V domači vrsti je Sandi Čebular dosegel 24 točk, pri gostih pa Sava Lešić 16.

Sava Lesić

Liga Nova KBM za prvaka, 7. krog, 23.4.
Tajfun – UNION OLIMPIJA 84:89 (25:15, 25:25, 19:24, 15:25)
(Čebular 24, Bratož 16, Parks 16 (11 skokov); Lešić 16, Pavlićević 15, Lapornik 13)

+16

Domačini so v 17. minuti vodili 48:32, prednost so zmaji do konca prvega polčasa zmanjšali (50:40) ter zagospodarili na terenu. Njihov nalet je prekinil, ne pa ustavil odmor med polčasoma. Na začetku 24. minute pa so Ljubljančani prednost stopili in povedli 50:54!

Pa se Tajfun ni vdal – s košema Domna Bratoža je povedel 63:57 in 65:59. V 33. minuti je bilo 75:70. Po zgrešenem metu Nikole Pavlićevića je Bratož med vodenjem žogo izgubil, potem pa še naredil nešportno osebno napako. Olimpija ni tega povsem izkoristila, po trojki Aleksandra Ponjavića je Tajfun ušel na 78:72.

Zagorac in zapravljen napad Tajfuna

S trojko Saše Zagorca (danes jih je metal 4/4!) je Olimpija povedla 80:82. Ivan Držić je poskrbel za zadnje vodstvo domačih pri 84:82. Sava Lešić je zadel trojko za 84:85. Tajfun je zapravil napad (pri 84:86), potem, zgrešil dva prosta meta, poti v Olimpijin obroč pa ni našel tudi zadnji met za tri.