Tajfun z izvrstnim Vujasinovičem odpihnil Portorož

V ponedeljek sta se v srečanju 10. kola Lige Nova KBM pomerila Tajfun in Portorož. Šentjurčani so na krilih odlične prve četrtine, ki so jo dobili z 38:10, prišli do visoke zmage z rezultatom 101:67.

Liga Nova KBM, 10. krog, 12.12.
TAJFUN – Portorož 101:67 (38:10, 17:26, 33:16, 13:15)
(Spicer 23 (13 skokov), Fifolt 18 (5 skokov), Sarajlija 15; Borse 17, Rogelja in Besedič po 9)

Slovenski košarkarski prvaki iz sezone 2014/15 so dosegli četrto zmago v državnem prvenstvu, potem ko so na domačih tleh zanesljivo premagali zadnjeuvrščene tekmece iz Portoroža, ki so doživeli deveti poraz.

Gostitelji so temelje za zmago postavili že v uvodni četrtini. Izbranci domačega trenerja Jurice Golemca so takoj zagospodarili na parketu. Po vodstvu Portoroža s 5:2 so nadaljevali v “revolveraškem” slogu in naredili delni izid 30:0. V takem ritmu so nadaljevali vse do konca četrtine, ko so največ vodili za 29 točk (36:7).

Gostitelji so po odličnem uvodu malce zmanjšali frekvenco svojih obratov, priložnost so dobili tudi igralci s klopi, Primorci pa jim navkljub malce bolj enakovrednemu nadaljevanju niso bili kos. V prvem polčasu je blestel ameriški center Khaliq Khadeen Spicer, ki je Portorožanom nasul 17 točk in pobral deset žog pod obema obročema, skupaj s svojimi soigralci pa je bil tudi v drugi polovici tekme korak pred tekmeci.

Spicer je bil na koncu s 23 točkami in 13 skoki najbolj učinkovit igralec dvoboja. Pri gostiteljih je Žiga Fifolt dosegel 18 točk, Daniel Vujasinović pa 15 asistenc. V gostujoči je bil strelsko najbolj razpoložen Sebastjan Borse s 17 točkami.

Portorož bo v prihodnjem kolu v soboto, 17. decembra, gostil Helios Suns, Tajfun pa bo tekmo 11. kola odigral 29. decembra, ko gostuje pri LTH Castingsu.

Jurica Golemac, trener Tajfuna:
“Portorož je prišel oslabljen. Tekmo smo odigrali profesionalno in prišli do zaslužene zmage.”

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Tajfun je z zelo dobro igro prišel do visoke zmage, za kar jim čestitam. Mi smo v Šentjur prišli v okrnjeni zasedbi. V prihodnjih tekmah bodo morali določeni igralci prevzeti nove vloge in večjo odgovornost, saj smo ostali brez dveh igralcev iz prve peterke. Čim prej se moramo zbrati in nadaljevati z delom.