Tajfun silovito začel in porazil Krko

Z obračunom med Tajfunom in Krko se je začelo 6. kolo Lige Nova KBM. Tajfun je bil pred domačimi navijači boljši od Novomeščanov z rezultatom 75:72 in tako prišel do prve zmage v tej sezoni. Novomeščani (po šestih krogih ima v domači ligi štiri zmage in dva poraza)so izgubili drugič v tej sezoni. Preostala srečanja 6. kola bodo na sporedu v petek, soboto in ponedeljek.

V dresu Tajfuna sta navdušila novinca – Danijel Vujasinovič ob 16 točkah zbral 6 podaj, Jaka Brodnik pa je dosegel 14 točk. V dresu gostov je Matic Rebec dosegel 22 točk.

tajfun_00
Slavje Tajfuna (foto: KK Tajfun)

Liga Nova KBM, 6. krog, 9.11.
TAJFUN – Krka 75:72 (23:8, 23:27, 12:12, 17:25)
(Vujasinović 16 (6 podaj), Brodnik 14, Miković 12; Rebec 22 (5 podaj), Luković 17, Elliott 11)

Tajfun je silovito začel in povedel 12:4, prvo četrtino pa je sklenil s 23:8. V nadaljevanju je Tajfun branil prednost, Krka pa lovila. V 37. minuti je prišla na 66:64, potem za zapravila tri napade. Matic Rebec je poskrbel, da so se gostje približali 40 sekund pred koncem na 73:72, Khaliq Spicer pa je bil miren na liniji prostih metov za 75:72. Rebčev met pa na koncu ni našel poti skozi obroč. Slavje Tajfuna se je lahko začelo.

Krka je zabeležila drugi zaporedni poraz v Ligi Nova KBM, še naprej pa blesti v Ligi ABA, kjer je po vrsti porazila Cedevito, Zadar in Mega Leks. V nedeljo ob 12. uri v Novo mesto prihaja MZT, obračun pa je v času nedeljskega kosila ob 12. uri.