Tajfun po 50 minutah igre izenačil na 1:1

Košarkarji Tajfuna so po kar dveh podaljških z 88:81 dobili drugo tekmo finalne serije z Rogaško in izid v zmagah izenačili na 1:1. Serija se v torek ponovno seli v Rogaško Slatino, kjer bo ob 17. uri na sporedu tretja tekma.

Čeprav v finalu ni znamenitih slovenskih ekip, pa gledalci spremljajo atraktivno igro, predvsem pa izenačen in napet boj za vsako žogo in centimeter igrišča. Bolj kot tokrat v Šentjurju se skoraj ne bi dalo; prvič v zgodovini slovenskih prvenstev smo v finalu spremljali dva podaljška.

Tajfun je v prvem vstal od mrtvih, saj je dve minuti in pol pred koncem po trojki Sandija Čebularja zaostajal za sedem točk (67:74). Še dobro minuto pred koncem je bilo pet točk prednosti za Rogaško, nakar je sledil edini koš na tekmi Ceole Clarka, nato pa dvanajst sekund pred zaključkom še neverjetna trojka Djordjeja Lelića. Petindvajsetletni branilec je žogo z več kot sedmih metrov in obkrožen z dvema nasprotnima igralcema zalučal v visokem loku proti košu, ta pa je od table padla skozi obroč. Rogaška v drugem podaljšku ni prebolela šoka. Domačini so hitro prišli do prednosti in jo spretno zadržali vse do konca.

Življenjsko partijo je odigral Dragiša Drobnjak, ki je zbral 31 točk (indeks 34). Za dve točki je metal 11:13, trojke 2:6, imel pa je še pet skokov, štiri podaje in dve ukradeni žogi. Skupaj z Lelićem (15 točk) in Emirjem Zimićem (15 točk, 13 skokov) je Tajfun izničil novo dobro predstavo Sandija Čebularja, ki je zbral 27 točk (8 skokov).